štvrtok, júl 18. - Frigyes (hu) - Kamila (sk) 1 EUR = 327 HUF 23 °C
Šport

Pred zápasom Inter – Komárno (29.9.2010, Interhala Pasienky)

Na zápas druhého kola basketbalovej extraligy cestujú hráči Komárna do Bratislavy. Čo ich tam čaká? Pozreli sme si úvodné vystúpenie Interistov, aby sme mali predstavu.

Tréner Oliver Vidin disponuje kádrom s vekovým priemerom 22 rokov, ktorého hlavnou devízou je rýchlosť a dobrá fyzická výdrž. A to aj využíva pri určovaní taktiky. Hráči mali už od úvodných minút naordinovanú celoplošnú obranu, s ktorou si hráči Levíc nevedeli dať rady. Veľa behali, nútili súpera k chybám a stratám, ktoré trestali protiútokmi. Vždy po zisku lopty okamžite vyšprintoval hráč najbližšie k súperovmu košu, a pýtal si prihrávku. Interisti sa bez väčších problémov presadzovali aj v súboji jeden na jedného.

Čo sa týka útočnej fázy, hráči Interu sú zohratí a to je ich najväčšia devíza. Zo všetkých deviatich hráčov, ktorí nastúpili v nových bielych dresoch, to bola premiéra iba pre posilu spoza mora Jerrenda Wheelera a ex-Žilinčana Tomáša Ďuranu. Okrem nich ostali hráči z konca minulej sezóny, alebo prišli z úspešného juniorského tímu.

Na koho si treba dať pozor? Jerrenda Wheeler je úplne klasický, priemerný zámorský rozohrávač, ktorý “proste vie hrať basketbal”. Je rýchly, dokáže viesť loptu a motať ňou hlavu súpera. Vďaka nemu sa hráči Interu dostávali veľmi rýchlo na dostrel súperovho koša. Tiež rozdal zopár pekných lôpt.

Richard Kucsa bol jedným z hlavných strojcov víťazstva Bratislavčanov. Zaujali hlavne jeho dve úspešné trojky hneď v úvode zápasu, kedy Inter získal svoj rozhodujúci náskok. Pravidelne získava okolo desiatky bodov na zápas, proti Leviciam odohral takmer 30 minút a doskočil neobvyklých šesť lôpt, zápas bol však celkovo “šialený”, čo sa doskokov týka.

Skúsený Bosniak Stipe Gavran sa stal hviezdou zápasu. Získal double-double za desať doskokov a skvelých 25 bodov. Dominoval hlavne pod košom, vypýtal si veľké množstvo faulov a nestrácal lopty.

Všetko, čo hodil na kôš Miro Žilík, to padlo dnu. Okrem jednej šestky. Tento 196 cm vysoké krídlo disponuje okrem kvalitného výberu streteckej pozície aj slušnou štatistikou doskov.

Súper z Bratislavy sa podľa Olivera Vidina veľmi teší na Komárno a druhé kolo extraligy. Súper to bude určite nepríjemný, hlavne zo začiatku, no s podobným nástupom, ako proti Svitu môžu naši chlapci pomýšľať na víťazstvo v podobnom štýle. Proti nim však bude stáť takticky prepracovaná kvalitná defenzíva, proti ktorej sa súperom zle hrá, čomu nasvedčujú aj výsledky prípravných zápasov Interu.

Do nie veľmi ďalekej Bratislavy sa tiež chystá početná skupina komárňanských fanúšikov, ktorí určite rozozvučia Pasienky, na ktorých by bez súperových divákov vládla priam tenisová atmosféra. V prípade, že by ste mali v autách voľné miesta a chceli by ste minimalizovať náklady, alebo ak zháňate odvoz na zápas, neváhajte použiť diskusiu k článku. Čím viac nás na zápase bude, tým lepšie!

Čo? 2. kolo extraligy mužov – Inter Bratislava – MBK Rieker Komárno
Kde? Interhala Pasienky, Trnavská cesta 29, Bratislava
Kedy? V stredu, 29.9.2010 o 18:00

Tomáš Kottra
(pic by MIKE)

FEL