Šport 2015. 01. 28.

BASKET: Komárno po výhre v Nitre bod pred Interom

Inter zaváhal aj v Banskej Bystrici a v tabuľke je už tretí za Komárnom.

Aj štvrté tohto sezónne stretnutie Komárna s Nitrou skončilo výhrou Obuvníkov. Skóre zo zápasov s beznádejne posledným tímom extraligovej tabuľky sa prehupol cez stovku.

Hostia z Komárna stlačili pedál na zem už od prvých sekúnd, hráči Nitry nemali v prvej štvrtine nárok na úspech. Prehrali ju 9:26. Konto súpera zaťažil troma trojkami z troch pokusov Filip Halada. Už od polovice úvodnej časti hry bolo prakticky rozhodnuté, Nitrania sa však držali a hoci strácali vždy viac ako jedenásť bodov, na ihrisku držali základnú zostavu takmer po celý zápas.

Nitrania dokázali využiť slabšiu koncentráciu súpera už len na korigovanie stavu. Znížiť sa im podarilo iba na jedenásť bodový rozdiel v poslednej štvrtine. V druhej polovici zápasu sa rozstrieľal B. Alawoya, dosiahol double-double (19 bodov 11 doskokov). TJ Bannister bol najlepším strelcom hostí s 23 bodmi, mal však aj 9 strát a tesne pred koncom zápasu sa vyfauloval, pričom jedna z osobných chýb bola nešportová.

Veľkú radosť spravili Komárňanským fanúšikom aj bývalí hráči klubu z juhu Slovenska. Mártinś Berkis a Kevin Thompson pomohli Banskej Bystrici k najväčšiemu prekvapeniu kola. Policajti doma v nervy drásajúcom zápase porazili bratislavský Inter, ktorý sa tak dostal za Komárno o jednu prehru.

MBK SPU Nitra – MBK Rieker Com Therm Komárno 80:94 (28:47)
Najviac bodov: Ward 32, Vido a Šimončík po 14 – Bannister 23, Alawoya 19, Jankovič a Halada po 18, 300 divákov; štatistiky TU!