Šport 2015. 10. 11.

BASKET: Boj ako vo finále! Komárňania takmer prekvapili silný Inter

Bojovníci z Komárna sa nemajú za čo hanbiť, na Pasienkoch im chýbal posledný krôčik.

Zápas kola, mesiaca, alebo sezóny? Perfektný basketbalový thriller v podaní hráčov Komárna a bratislavského Interu dospel po vyrovnaných štyroch štvrtinách do predĺženia. V ňom už mali pevnejšiu ruku hráči z hlavného mesta.

Žiadny náskok v nedeľnom dohrávanom zápase 3. kola Slovenskej basketbalovej ligy nebol nedostihnuteľný. Či šlo o vedenie Interu z úvodu zápasu, alebo komárňanskú smršť na jeho konci, oba tímy mali dosť síl, aby stav dokázali vyrovnať a zvrátiť. Rozhodujúcim sa stal napokon silný nástup Interu do predĺženia.

Najväčší rozdiel v zápase s výborným tempom, bol zrejme v skúsenostiach. Profesionálny nováčikovia ako Umipig, či Thompson sa nemohli s ostrieľanými borcami v žlto-čiernych dresoch v tomto aspekte rovnať. A to zrejme rozhodlo. Interistov ťahal po celý zápas Bannister (20 bodov, 6 asistencií) a Rado Rančík (37 bodov, 11 doskokov, 5 asistencií), výborne im z lavičky sekundoval Saša Jankovič, ktorého bolo cítiť najmä v úvode druhej polovice. Ďalším veteránom, ktorý Bratislavčanov potiahol, bol navrátilec Nešo Miloševič, ktorý sa najprv trápil, no potom v kľúčových momentoch potápal jednu strelu za druhou.

Komárňania sa spoliehali najmä na presnú ruku rozohrávača Umipiga (24 bodov, 6 asistencií), ktorý vsietil šesť trojok, no potom sa už ku koncu zápasu zasekol, podobne ako pivot Vido (15 bodov), na ktorého už v predĺžení nesmerovali lopty. Solídny výkon predviedol aj Thompson (17 bodov), výborný bol v nedeľu večer Marek Kozlík (21 bodov, 5 asistencií).

Zápas bol až na samotný úvod vyrovnaný. Väčšinu zápasu vyhrávali Bratislavčania, no nikdy nie o viac ako 9 bodov. Komárňania sa dostali do laufu v polovici poslednej časti hry, no aj ich náskok sa podarilo súperovi zmazať. V poslednom útoku riadnej hracej doby nerozhodol Bannister. Hosťom nevyšlo predĺženie, okamžite šli do výrazného manka a hoci sa trojkami ešte držali v hre, favorizovaný Inter si dva body ustrážil.

Napriek tomu si však červení diabli z Komárna vyslúžili od početnej fanúšikovskej skupiny standing ovation. Napriek prehre sa im do Bratislavy oplatilo prísť.

BK Inter Incheba Bratislava – MBK Rieker COM-therm Komárno 112:107 pp (52:47, 91:91)
Body KN: Umipig 26, Kozlík 21, Thompson 17, Vido 15, Alawoya 11, Kratochvíl 9, Halada 8, Haviar 0

kolo dátum domáci hostia výsledok/detaily
1. 03.10.2015 18:00 BC Prievidza MBK Rieker COM-therm Komárno 84:75 (37:44)
2. 07.10.2015 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno EUCOS Levickí Patrioti 109:73 (53:34)
3. 11.10.2015 18:00 BK Inter Incheba Bratislava MBK Rieker COM-therm Komárno 112:107 (52:47)
4. 14.10.2015 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno BK Iskra Svit »
5. 17.10.2015 18:00 MBK SPU Nitra MBK Rieker COM-therm Komárno »
6. 21.10.2015 18:30 VŠEMvs Karlovka Bratislava MBK Rieker COM-therm Komárno »
7. 24.10.2015 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno TÚ Slávia Košice »
9. 31.10.2015 18:00 MBK Rieker COM-therm Komárno BK 04 AC LB Sp. Nová Ves »