Šport 2015. 04. 11.

BASKET: JE TO TAM! SME VO FINÁLE!!!

Výborne! basketbalisti Komárna sa otriasli z neúspechu na Pasienkoch a v sobotu večer porazili Inter Bratislava. V zápase, ktorý bol viac bojom, ako basketbalom, viedli síce po tri štvrtiny hostia, domácich ale v ťažkých chvíľah potiahol Igrutinovič a najmä mister MVP TJ Bannister! Obhajca titulu tak senzačne bude bojovať iba o tretie miesto.

Felrobant a csarnok!! Szépvolt fiuk!!!

Posted by Rizov Nikolas on Saturday, April 11, 2015

Komárňanom trvalo päť a pol štvrtiny, kým sa im rozsypali trojky. Tím, ktorý je známy rýchlym basketbalom a skvelou trojkovou úspešnosťou, sa v Bratislave natrápil, jedinú trojku vsietil Laci Stojanov. V Komárne však smrsť spoza oblúka opäť neprichádzala. Až na konci polčasu. Bilič, Halada a Bannister stiahli vedenie Interu zo 6 bodov na remízu. V druhom polčase bol chvíľu o kúsok lepší Inter, Komárňanov nakopol Luka Igrutinovič a v závere zápasu už na palubovke kraľoval najlepší rozohrávač ligy TJ Bannister. Padalo mu to spoza oblúka, no oveľa cennejšie boli jeho vniky a akrobatické zakončenia ponad zúfalo padajúcich Bratislavčanov. najmä jeho zásluhou vsietili Komárňania až tridsať bodov v poslednej časti hry.

Interistov držal v hre Samo Udrih, ktorý nielenže ťahal útoky a nebezpečne vnikal, ale aj zázračne premieňal dobre bránené strely. Nikto z jeho spoluhráčov už ale nepomohol.

Komárno tak uzavrelo sériu na 4:1 a v finále sa stretne s Prievidzou. Opakovať sa tak bude finále z mája 2012.

MBK Rieker COM-therm Komárno – BK Inter Incheba Bratislava 92:87 (21:27, 22:16, 19:24, 30:20)