Šport 2014. 12. 03.

BASKET: Komárňania po skvelom výkone porazili Prievidzu

Ak si odmyslíme prvú štvrtinu, Komárňanskí basketbalisti predviedli so silným súperom takmer bezchybný výkon.

Taký oduševnený aplauz a skandovanie v Komárne už dávno nebolo! Basketbalisti potvrdili skvelú formu z ostatných zápasov a zaslúžene získali v boji o horné priečky dva body. A to napriek tomu, že po šiestich minútach prehrávali 2:16! Do konca štvrtiny domáci znížili, v druhej už nasadili oveľa lepšiu obranu i útok. Aj vďaka trom trojkám sa vrátili do zápasu a znížili rozdiel na dva body.

To, v akej fazóne nastúpili do druhého polčasu, ale nečakal asi nikto. Šnúrou 9:0 stavali Komárňania svojich fanúšikov na nohy a súpera do kolien. Mohla za to najmä extrémne dobrá obrana, no aj nesebecký útok, až piati hráči dosiahli dvojciferný počet bodov. Na konci tretej štvrtiny vyhrávali Komárňania už 67:52.

V poslednej časti hry sa na Komárňanoch začala prejavovať únava, v útoku to už šlo ťažšie, no obrana stále fungovala na plné obrátky. V záverečných minútach ešte nebolo zrejmé, ako sa zápas skončí. Trojka Jankoviča napokon zmarila všetky nádeje hostí na záverečný tlak.