Šport 2015. 05. 06.

BASKET: Komárno sfúklo Prievidzu, v sobotu môže vyhrať titul!

Komárno získal po suverénnom výkone finálový mečbal. V Prievidzi bude v sobotu horúco!

Vo štvrtom zápase finálovej série medzi Komárnom a hosťami z Prievidze bolo o víťazovi rozhodnuté už v polčase. Komárňania boli od začiatku lepším tímom, po takmer piatich minútach viedli 12:0, avšak ani Batinova trojka nedokázala nakopnúť zaspatú Prievidzkú hru. Desaťbodový náskok si Komárno udržalo do konca prvej štvrtiny, v druhej miesto zdamatizovania zápasu Prievidžania úplne odpadli a prehrali ju 31:9.

Miesto perfektnej obrany tak v Komárne ukázali len to, ako dohrať zápas so cťou. Hrozivý tridsaťbodový náskok sa im podarilo do konca skrátiť na 90:70. To je ale iba kozmetická úprava, prrtože domáci podávali suverénny výkon tri a pol štvrtiny. Komárno podalo výborný kolektívny výkon, svojho súpera predčili v každom ohľade.

Najlepším hráčom v drese domácich bol už tradične TJ Bannister. Dal 18 bodov a zaznamenal aj 9 asistencií. Výborne zahrali aj ďalší hráči Komárna, Bilič, jankovič a Igrutinovič dali cez 10 bodov, Komárňania svojho súpera aj preskákali a tak o víťazovi nebolo od začiatku do konca žiadnych pochýb.

MBK Rieker COM-therm Komárno – BC Prievidza 90:70 (26:16, 31:9, 20:21, 13:24)
Body KN: Bannister 18, Jankovič 15, igrutinovič 13, Bilič 12, Alawoya a Halada po 9, Kratochvíl 7, Kozlík 6