Fotky 2011. 03. 28.

Fanúšikovská základňa sa v sobotu delila na dve časti – tí ktorí cestovali za hráčmi MBK Rieker Komárno do Žiliny a na tých, ktorí ostali doma. Časť z tých druhých si našla cestu do športovej haly aj napriek tomu, že sa hrala ‚iba‘ druhá basketbalová liga.

Začiatkom zápasu minuli hostia niekoľko zbytočných striel z väčšej vzdialenosti, naopak domácim nechcela prepadnúť lopta cez obruč spod koša, k čomu sa pridávali straty po vnikoch do prehusteného priestoru pod košom. Slabší začiatok domácich Highlanders nedokázal súper z Topoľčian využiť na väčší trhák a tak po takmer troch minútach viedol iba 2:7. Obraz hry sa zásadne po zvyšok prvej štvrtiny nemenil. Domáci zlepšili pohyb v obrane a tak dokázali do konca štvrtiny vyrovnať (13:13 v 7. minúte) a za posledné dve minúty šnúrou dokonca otočiť na 19:13.

[nggallery id=34]

Úvod druhej štvrtiny vyšiel hosťom ako z veľkej knihy. V priebehu dvoch minút otočili stav na 21:22 a do konca prvého polčasu sa oba tímy naťahovali o vedenie, pričom v 17. minúte viedli Topoľčany najväčším rozdielom- o 5 bodov. Posledný útok potom Highlanders veľmi pekne rozohrali na ‚prihrávku navyše‘ a spod koša pridali posledné body štvrtiny – 36:35.

Po celý zápas mali domáci problémy s rýchlymi protiútokmi súpera, ktorému po zisku lopty v obrane okamžite štartoval hráč a častokrát zakončoval úplne sám dvojtaktom. V polovici tretej štvrtiny viedli Highlanders 49:42, na prakticky každý bod súpera dokázali odpovedať a udržiavali si tak náskok, ktorý sa do konca štvrtiny scvrkol po trojke súpera na 52:48, no Blaskovics odpovedal rovnakou kartou. Stav po tretej štvrtine 58:50 bol za vyrovnanej hry dobrým znamením.

Celá posledná časť hry bola veľmi vyrovnaná, no trochu viac bodov dávali hostia a tak sa im podarilo záver zápasu zdramatizovať. Dve minúty pred koncom znížili spod koša na 68:66, čo bol ale posledný nádych bojujúcich Topoľčian. 46 sekúnd pred koncom zlomili Highlanders súpera výborne načasovanou trojkou a zápas skončil za stavu 73:66.

Highlanders Komárno – BK Domov Topolčany 73:67 (19:13, 17:22, 22:15, 15:17)
Body: Mazúr 23, Riečičiar 15, Blaškovič 10, Szarvas 8, Németh 5, Kasznár 4, Farkas 3, Zaležák Gyuricsek 2, Jakab 1

Dôležitým víťazstvom si domáci upevnili prvú priečku v skupine o 9. – 13. miesto. Do konca súťaže ostáva Highlanders odohrať ešte dva zápasy – ten prvý 16.4.2011 doma a 30.4.2011 v Topoľčanoch. A zrejme tento zápas vonku rozhodne o konečnom poradí v čele tabuľky.