Šport 2011. 03. 09.

Komárno je na kolenách – prehrali sme tretí zápas v rade!

Do Handlovej cestovali naši hráči s túžbou odčiniť posledné zápasy a tiež zabojovať o dobrú východiskovú pozíciu pred blížiacim sa play-off. Domáci Handlovčania sú oslabení o novú posilu – rozhorávača Nenada Miloševiča, no napriek tomu je to kvalitný a nepríjemný súper.

Prvý kôš z hry padol až po minúte a pol, kedy Kareem Johnson zvyšoval na 0:3, najväčší rozdiel bol krátko na to za stavu 0:5. Potom sa do košov začali triafať aj domáci a až do konca siedmej minúty sme si držali jednokošový náskok. Potom ale vyrovnal trojkou domáci Gavlak a Delič, ktorý bol v prvej štvrtine streleckým ťahúňom mužstva, priklonil misky váh na stranu Handlovej. Našim najlepším strelcom bol Burrows, no tvrdá vysunutá obrana súpera nám robila značné problémy a len v prvom dejstve sme mali na konte tri straty. Prvú štvrtinu napokon vyhral náš súper z Handlovej pomerom 18:15.

Úvod druhej štvrtiny vyšiel lepšie našim hráčom, veď za dve minúty sme dokázali zmazať miniatúrne vedenie Handlovej a Jones potom trojkou upravil na 19:22. Domácim však padli tri trojkové pokusy po sebe.  Druhú polovicu druhej časti hry sme zvládli lepšie ako súper. Začal to druhou trojkou Jones, potom prišli dve straty súpera, z ktorých sme vyťažili 4 body a zvýšili náš náskok na 28:34. Domáci tréner si bral oddychový čas, po ktorom dokázali jeho zverenci opäť vyrovnať hru a takmer aj stav. Potom sme nášmu súperovi opäť ušli na 6 bodov a svoje zdravie si šiel vyskúšať aj zranený Nuber. Do konca polčasu sa toho ale veľa neudialo, je veľká škoda, že nepadla trojka Juríkovi, mohli sme v tom momente vyhrávať už o 9 bodov. Takto sme ‚dokočovali‘ za stavu 35:40.

Po polčase vybehli v lepšej fazóne domáci. Gavlak dal už svoju druhú trojku, zatiaľ čo Berkis sa trápil. Handlovčania tak otočil na 44:43. V tomto úseku to nešlo hlavne Kinovi, rovnako, ako  v úvode zápasu. Celé mužstvo pôsobilo akýmsi nekompaktným dojmom, čo Handlovčnia využili aj na nazbieranie štyroch faulov už v prvej polovici tretej štvrtiny. Na zvyšok štvrtiny sa vôbec nedalo pozerať. Rozhodcovia pískali každú hlúposť, Jones nazbieral tri straty po sebe a hostia sa nám vzdialili na 7 bodov. Z našich nezahral prakticky vôbec nikto a je len zázrak, že Handlovčania nešli do väčšieho trháku. To ale aj preto, že im v posledných sekundách nepadla strela za tri body. 58:53.

Posledná časť hry začala tak, ako tá predchádzajúca skončila. Berkis ‚chytil‘ v úvodnej minúte svoj tretí faul a až po 32 minútach hry vsietil svoje prvé body. No aj keď to boli body z trestných hodov, akoby ho naštartovali. Za krátku chvíľu pridal dva body z hry a zisk, no aj ďalší faul a musel s ihriska. Tréner si ho šetril na záverečné dve minúty. Počas tých sme však toho viac pokazili ako vytvorili a tak si Handlová zapísala zaslúžené víťazstvo v pomere 78:71.

V zápase nám nezahralo dobre ani jedno krídlo a je jasné, že dvojica Jones-Burrows na súpera stačiť nemôžu. Otázka je, kde je chyba. Žiaľ, dnes to nevyšlo po tretíkrát po sebe a nádeje fanúšikov sa pomaly ale isto rozplývajú. Aj napriek tomu ale treba ísť v sobotu na zápas. Ak sa naplnia hororové scenáre, čakajú nás posledné dve stretnutia na domácej palubovke.

Hol vagy Szupi? 😉

MBK Handlová – MBK Rieker Komárno 78:71 (18:15, 17:25, 23:13, 20:18)
Najviac bodov: Delič 21, Barišič 18, Kozlík a Gavlák po 14 – Burrows 31, J. Jones 17, K. Johnson 10
TH: 27/18 – 18/13, trojky: 8 – 4, fauly: 18 – 22, rozhodovali: Janáč, Šarišský a Hrabuvčin, 850 divákov