Šport 2011. 02. 02.

Bystrici sme prehru vrátili! + Fotogaléria

Po tom, čo nás v posledných 15 minútach v Banskej Bystrici hráči ŠKP prakticky vygumovali, čakalo sa, že doma im požičané vrátime aj s úrokmi. A hoci to bolo ‚o držku‘, zápas sme vyhrali s jednoznačným výsledkom!

Úvod zápasu nám vyšiel trochu lepšie ako súperovi. Nás v ofenzíve ťahala hlavne trojica Jones – Burrows – Klár a hoci v šiestej minúte Bystričania vyhrávali o bod, my sme v ofenzíve zabrali a v priebehu troch minút sme viedli o 10 bodov – náskok sme si udržali a na body bohatú prvú štvrtinu sme vyhrali napokon 33:23.

Druhá štvrtina bola vyrovnaná. Bystričanom sa k nám podarilo priblížiť na 5 bodov, no potom prišla chvíľa Mareka Juríka, ktorý sa spoza oblúka nepomýlil a zavelil na zvyšovanie náskoku. To sa napokon opäť zastavilo na čísle 10, takže sme skončili tam, kde sme začali. V týchto momentoch nás bodovo ťahal hlavne Burrows, ktorý bezpečne premieňal trestné hody, no dôležité body pridal aj Berkis. Prvý polčas sa skončil za stavu 50:40.

O dôvodoch prehry na palubovke v Banskej Bystrici nám deň pred zápasom povedal Vlado Klár.

Tretia štvrtina bola infarktová. Dlho sme si držali súpera ‚od tela‘ a to napriek tomu, že my sme nedokázali bodovať. Dlho to robilo problémy aj Bystrici, no potom sme po niekoľkých stratách spôsobených vysunutou obranou dostali v krátkom časovom úseku 5 bodov a zrazu sme vyhrávali len o 4 body. Navyše bol štvrtý faul odpískaný dobre brániacemu Johnsonovi a s nami to vyzeralo zle-nedobre. Našťastie sa však za stavu 60:56 skončila štvrtina.

[galleryview=id:25]

Do poslednej časti hry nastúpili oba tímy ako vymenené. Bystričania nevyužili šancu na prvý útok, keď boli Grznárovi odpískané kroky a z následného útoku dal svoju druhú trojku v zápase Braňo Laco. Tým akoby zlomil súpera, veď od toho momentu až do 33. minúty sa Bystričania nepresadili. To už ale bolo neskoro a 68:58 na ukazovateľovi. Naši hráči boli v týchto momentoch očividne rozhodnutí dotiahnuť zápas do víťazného konca. Súper na nás kvalitou nestačil, my sme dobre zahrali tak v obrane, ako i v útoku a keď už sme dve minúty pred koncom zápasu viedli o 20 bodov, oslavy víťazstva boli v plnom prúde. Zápas sme vyhrali 86:69.

MBK Rieker Komárno – ŠKP Banská Bystrica 86:69
Burrows 25 (9 doskokov, 4 asistencie), Klár 14, Berkis 12, Jones 11 (7 asistencii), Johnson 8 (8 doskokov), Jurík 7, Laco 7, Maslík 2
TH: 13/10 – 12/9, trojky: 4 – 4, fauly: 19 – 17, rozhodovali: J. Janáč, Margala a Lamoš, 730 divákov

TEXT: Tomáš Kottra

BK Inter Bratislava – BK Iskra Svit 93:83 (23:23, 23:21, 20:23, 27:16)
Najviac bodov: Miloševič 30 (3), Holmes 18, Lukjanec 13 (3) – McCoy 36 (3), Čosič 19 (3), Votroubek 10
TH: 27/20 – 14/10, trojky: 9 – 9, fauly: 19 – 23, rozhodovali: Pipíška, Tomašovič a Kuzmiak, 450 divákov

Po vyrovnanom začiatku odskočil Inter v 6. min na 13:6, ale neskôr sa skóre zápasu vyrovnalo. Niekoľkokrát viedlo aj hosťujúce družstvo, sľubne napríklad v 29. min, keď bol na ukazovateli stav 62:67. Odvtedy však patrilo dianie pod bratislavskými košmi domácemu družstvu. Jasne, o 11 bodov, vyhralo záverečnú štvrtinu, v ktorej viedlo najvyššie na začiatku 38. min 85:73.

BC Prievidza – MBK Handlová 83:78 (22:19, 17:22, 17:16, 27:21)
Najviac bodov: Fears 33, Szalay 26, Uhlíř 10 – Delič 28, Barišič 18, Nuber 11
TH: 17/13 – 18/11, trojky: 8 – 7, fauly: 20 – 22, rozhodovali: Zubák, Fuska, Kúkelčík, 3000 divákov

Vo skvelej diváckej atmosfére sa odohralo kvalitné 91. banícke derby. Hráčom oboch tímov sa len dvakrát podarilo výraznejšie bodovo odskočiť. V 7. min domácim na 20:11, ale nasledovala šnúra 8:0 v prospech Handlovej. V 27. min za stavu 48:56 aj Prievidžania dosiahli sériu 8:0. Aj toto svedčí o bojovnom duchu stretnutia, v ktorom nechýbalo množstvo basketbalovo kvalitných momentov. V dramatickej záverečnej časti začali lepšie domáci hráči a aj to zrejme rozhodlo o ich celkovo 56. víťazstve vo vzájomných dueloch s Handlovou.

BK SPU Nitra – BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 90:71 (26:17, 17:22, 25:16, 22:16)
Najviac bodov: Montgomery 29, Moore 28, Bosák 11 – Mielczarek 17, Jefferson 13, Mróz 12
TH: 21/15 – 19/14, trojky: 5 – 9, fauly: 20 – 20, rozhodovali: Ženiš, Šarišský, Hančík, 500 divákov

Nitranom sa podarilo odplatiť Spišiakom vysokú 35-bodovú prehru spred týždňa z ich palubovky a potvrdiť líderskú pozíciu v tabuľke. Domáci boli od začiatku lepším tímom, v 8. min viedli o 13 bodov (23:10) a na palubovke dominovali. Hostia zo Spiša sa niekoľkrát dotiahli na rozdiel 2 bodov, ale v tretej štvrtine Nitrania jednoznačne začali súperovi utekať v skóre. V 38. min po dvoch trojkách Moora viedli domáci už o 25 bodov (88:63) a v závere hostia už len skorigovali z ich pohľadu vysoko nepriaznivý stav.