Fotky 2011. 03. 06.

Súper zo Žiliny pricestoval bez pivotov, ktorí robievali nielen nám problémy. Cesta za víťazstvom teda bola o to jednoduchšia a vykročili sme správnou nohou…

… …

… …

Končí sa 25. minúta zápasu Komárno – Žilina, v ktorom sa rozhoduje o konečnej podobe tabuľky Extraligy, ktorá sa už onedlho uzavrie. Lukáš Dubovský míňa pokus za tri body a po úspešne zakončenom následnom brejku hosťujúceho Cartera si tréner Krajnovič berie oddychový čas. Na ukazovateli skóre svieti stav 56:39 pre domácich a vo vypredanej hale nie je jediná stolička, ktorá by bola obsadená fanúšikom MBK, ktorý by neveril vo výhru bielo-červených.

To sa ale ešte len mali začať diať veci! Za dve a pol minúty bolo už 56:45. Potom sme do konca štvrtiny dokázali vsietiť len 5 bodov, takže samotnú štvrtinu sme prehrali 14:20 a nebyť Jonesových dvoch bodov v posledných sekundách, nemali by sme ani náskok presahujúci psychologickú hranicu desiatich bodov.

Posledná štvrtina bola skôr hororová ako basketbalová. Naši strácali lopty a súper pomaly ale isto ukrajoval z nášho náskoku. Hráči akoby odišli z palubovky a prestali veriť. Vo svoje schopnosti i schopnosti svojich spoluhráčov. Nenašiel sa nikto, kto by bol schopný, či ochotný podržať zvyšok tímu a vziať úlohu lídra na seba. Tréner bral oddychový čas až za stavu 69:65, kedy bol dych súpera plazacieho sa za nami nielen počuť, ale už aj cítiť.

To bolo štyri a pol minúty pred koncom a počas nasledujúcich dvoch minút sme nedokázali skórovať. Podarilo sa to až Lacovi, no to už bola Žilina vo vedení. Pol minúty pred koncom zápasu potom Berkis minul dôležitý trestný hod a hoci svoju chybu napravil trojkou, McCoy zarovno s klaksónom vyrovnal a šlo sa do predĺženia.

V ňom sme nedokázali spraviť prakticky nič a keď súper zo Žiliny vyhrával 83:90, bolo každému jasné, že zo zápasu odídeme s nepochopiteľnou porážkou. Napokon sa tak aj stalo.

TEXT: Tomáš Kottra

MBK Rieker Komárno – BK Váhostav-SK Žilina 90:95 po predĺžení (22:16, 26:15, 14:20, 17:28 – 11:16)
Najviac bodov: Burrows 24, Berkis 18, Jones 15 – Carter 36, McCoy 26, Hoferica 12
TH: 13/11 – 31/24, trojky: 7 – 7, fauly: 28 – 21, rozhodovali: Ženiš, Szibilla a Turčin, 950 divákov

Mužstvo vzletov i pádov z Komárna opäť ukázalo obe svoje tváre a obe mu hráči Žiliny riadne prefackali. Treba sa nejakým spôsobom zamýšľať, ako je toto možné? Zlá rotácia hráčov, netaktiskosť, či laxný prístup, to asi v tejto chvíli nie je podstatné. Tak, ako ja som po napísaní zmazal priebeh prvých 25 minút, tak isto včera naložili so svojim úsilím hráči MBK Rieker Komárno.

Čo je ale podstatné, napokon sa bude rozhodovať v Handlovej. Tam ale pocestujú hráči zmorený zápasom, ktorý sa mal skončiť už v tretej štvrtine. Miesto toho sme šli až do predĺženia, kde sme napokon ešte aj prehrali. Ostávajú nám posledné dva zápasy základnej časti a predsezónna ambícia šiesteho miesta je už istá. Možno … … nie, nebudeme špekulovať! Sezóna sa začína až za dva týždne a bude dobré, ak si takýto typ hry hráči odskúšajú teraz. Napriek tomu, že v tabuľke nejde o až tak veľa, po dnešnom výkone môžu ‚Obuvníci‘ čakať podporu o týždeň v sobotu len ťažko.

Vyzývame týmto fanúšikov MBK, aby sa nechovali neprístojne ani za nepriaznivých okolností. Svoju nevôľu nech radšej prejavia skorším odchodom z haly, prípadne neúčasťou na nasledujúcom zápase. Ako sme počuli v útrobách športovej haly, niektoré skupiny sú rozhodnuté budúcotýždňový zápas vynechať, aby tak vyjadrili svoj názor na prístup hráčov MBK. Na zápasy play-off sa potom opäť očakáva plný dom na podporu hráčov i funkcionárov MBK. Sezóny sa blíži k svojmu vrcholu – KOMÁRNO DO TOHO!

Ostatné zápasy Extraligy mužov – 41. kolo:

BK Inter Bratislava – ŠKP Banská Bystrica 63:59 (10:11, 14:15, 17:17, 22:16)
Najviac bodov: Mičuda 14, Gavran 13, Žilík a Kuffa po 9 – Velčič 15, Hovaňák 13, Rendla 12
TH: 20/14 – 17/9, trojky: 5 – 6, fauly: 23 – 20, rozhodovali: Gabara, Šramko a Donát, 500 divákov

Domáci Inter urobil v úvode zápasu veľa chýb v útoku a prvý kôš z hry dal až v piatej minúte. V polovici druhej štvrtiny prehrával po šnúre 0:7 o šesť bodov (16:22). V 22. min síce domáci vyrovnali na 26:26, ale o štyri minúty už prehrávali o desať bodov (28:38). O výsledku sa rozhodovalo až v posledných dvoch minútach zápasu. Inter najskôr vyhrával o bod (54:53), ešte dvadsať sekúnd pred koncom bolo vyrovnané (57:57). V závere však Bratislavčania potvrdil 9,6 sekundy pred koncom svoje víťazstvo a stále majú šancu na play-off.

Astrum Levice – MBK Handlová 86:74 po predĺžení (18:8, 15:23, 17:16, 20:23 – 16:4)
Najviac bodov: Kostomaj a English po 18, Henderson a Klein po 11 – Delič 27, Gavlák 14, Golian 11
TH: 32/23 – 18/13, trojky: 5 – 9, fauly: 22 – 25, rozhodovali: Brziak, Hančík a Mlynský, 2200 divákov

Úvodnú štvrtinu začali domáci pomerne dobre a získali desaťbodové vedenie (18:8). V druhej štvrtine sa hostia zlepšili, začalo sa im dariť a postupne znižovali manko. Po zmene strán už nedokázalo ani jedno mužstvo získať väčší náskok. Domáci viedli neustále tesným rozdielom. Po tretej časti zápasu bol stav 50:47. V poslednej štvrtine domáci niekoľkokrát viedli o päť až šesť bodov, no v závere Golian úspešnou trojkou vyrovnal na 70:70. V predĺžení už boli domáci jasne lepší a nakoniec vyhrali o 12 bodov 86:74.

BC Prievidza – BK SPU Nitra 81:76 (24:19, 22:15, 16:19, 19:23)
Najviac bodov: Fears 16, Uhlíř 13, Szalay 11 – Bosák 19, Moore 13, Žiak 11
TH: 18/12 – 16/13, trojky: 7 – 3, fauly: 17 – 14, rozhodovali: Janáč, Kúkelčík a Hrabuvčin, 2500 divákov

Domáci boli väčšinu stretnutia lepším tímom, v 25. min viedli najvyšším 20-bodovým rozdielom (58:38). Súper postupne zmenšoval rozdiel a v 38. min dokonca svietilo skóre 77:74, ale Moore nepremenil svoj trojkový pokus, a tak sa v dramatickom závere podarilo domácim udržať veľmi dôležité víťazstvo. Prievidžania v dvoch dueloch po sebe zdolali lídra tabuľky, minulú sobotu uspeli v domácom prostredí aj proti Spišskej Novej Vsi.