Šport 2010. 11. 07.

Ďalšie víťazstvo KFC – ostávame na prvom mieste!

Posledné (15.) kolo jarnej časti nám opäť spravilo  radosť – KFC Komáro vyhralo, FK Levice však  tiež a tak zimujeme na prvom mieste s trojbodovým náskokom.

Prakticky počas celého zápasu sme držali opraty pevne v rukách. Opäť sme dokázali skórovať už v prvej polhodine. V 17. minúte po rohovom kope trafil hrajúci tréner Peter Lérant presne pod brvno a bolo 1:0. Na ihrisku sme jasne dominovali, súper sa s loptou na našu polovicu ihriska dostal až v 35. minúte. Napriek našej snahe a útočnej aktivite sme v prvom polčase gól už nedali. Súper však hral tvrdo a po nepeknom zákroku skončil ofenzívny stredopoliar KFC s dvoma zlomenými kostičkami v zápästí a musel striedať.

V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Už po siedmich minútach druhej časti hry sme skórovali po druhýkrát. Pričinil sa oň hlavne Médzáros, ktorý spomedzi troch obrancov nedokázal zakončiť, no odkop obrancov ho presne trafil a lopta sa šťastným odrazom dokotúľala do brány. Ďalšie veľké príležitosti sme už nedokázali využiť, čo však nevadí, treba si strelný prach šetriť na druhú polovicu súťaže.

Víťazstvo bolo veľmi dôležité. Hlavne preto, že na horúcej pôde v Mederi sa nevyhráva každý deň! Levice si po peknom výkone rozhodcov poradili s FK ViOn Zlaté Moravce ‚B‘ 2:1 a tak ostáva situácia v tabuľke nezmenená.