Šport 2011. 02. 09.

Dnes proti Svitu!

Začína sa posledná štvrtina základnej časti Extraligy basketbalistov a Komárno ju otvára na domácej palubovke v zápase so Svitom.

BK Iskra Svit
Klub BK Iskra Svit má viac problémov, ako si vedenie zrejme pripúšťa, veď v 33. kole hráči odmietli vycestovať na zápas do Levíc! To značí, že finančné patálie vyriešené stále neboli a hráči Svitu bojujú s frustráciou. Momentálne predposledný tím tabuľky vstupoval do sezóny s veľkými ambíciami, no po čase ostalo hlucho. Vykrytý rozpočet na dva roky dopredu sa napokon zrejme vykryť nepodarilo a niektorí hráči podľa kuloárnych správ nevideli svoje výplaty už istý čas.

Viac o problémoch v BK Iskra Svit nájdete v blogu Radovana Kleinra

* Ťahúňom svišťov je dlhodobo američan Adam McCoy, ktorý v doterajšom priebehu sezóny vsietil takmer tretinu všetkých bodov Iskry.
* Posledný odohraný zápas bol dohrávkou 22. kola, do Svitu cestovali Levice, ktoré majú problémy vyhrávať na palubovke súpera, no zápas zvládli a vyhrali v pomere 65:74.
* V dohrávke 21. kola cestovali Sviťania do Bratislavy, kde podľahli posilnému Interu 93:83.
* V spomínanom 33. kole necestovali do Levíc
* V kole číslo 32 porazili doma Inter 83:69.

MBK Rieker Komárno
Komárňania sklamali fanúšikov, keď v posledných troch kolách neuhrali to, čo sa od nich očakávalo. Doma síce Banskú Bystricu porazili, no vonku zlyhali, podobne ako v zápase pred vypredaným domácim publikom s Handlovou. Za posledné dva týždne mali na pláne počas šiestich hracích dní iba tri zápasy a tak si vyťažená základka mohla trochu viac oddýchnuť.

Tréner Juraj Suja však pre portál Probasket pripustil, že tieto prestávky narúšajú tímu zápasový rytmus, ktorý vyrovnávali neobvyklým sobotňajším tréningom. Na margo zápasu, ktorý by mal byť v réžii domáceho celku povedal pre portál, „Svit má problémy, no my sa na tento zápas pripravujeme s plnou vážnosťou. Svit je stále veľmi nebezpečný tím, ktorý je schopný bodovať kdekoľvek. No my urobíme všetko preto, aby sa tak nestalo v Komárne.“

Najlepším strelcom Komárna je Bahamčan Jaraun Burrows, druhý stále Charles Jackson, ktorý už ‚zarezáva‘ v Holandskej najvyššej súťaži a potom nasleduje trojica BerkisJonesKlár.

Ak sa pozrieme na bilanciu zo spoločných zápasov, tak máme navrch. Vyhrali sme totiž všetky tri spoločné zápasy.
1. kolo – BK Iskra Svit – MBK Rieker Komárno 67:83;   (Burrows 39, Jackson 14, Jones 11, Mikulec 10)
12. kolo – MBK Rieker Komárno – BK Iskra Svit 96:78;   (Burrows 28, Jackson 25, Jones 17, Berkis 15)
23. kolo – BK Iskra Svit – MBK Rieker Komárno 93:99;   (Jackson 29, Burrows 20, Jones 20, Berkis 19)

Zápas sa začína klasicky o 18:00 a keďže je streda, mali by ste nájsť voľné sedadlo aj tesne pred rozskokom. KOMÁRNO DO TOHO!