Šport 2010. 11. 27.

Dnes sa bojuje aj pod deravými košmi! V Nitre to bude súboj najlepších!

Okrem toho, že sa po celom Slovensku hlasuje za poslancov miestnych zastupiteľstiev a starostov, či primátorov, bojovať sa chystajú aj naši basketbalisti. Dnes cestujú do Nitry, ktorú doma po skvelom výkone porazili. Aké sú ich šance na pôde vysokoškolákov?

Stávková kancelária Niké nám veľké šance nedáva, kurzy na Nitru, remízu a Komárno sú 1,15 – 19,0 – 5,30, no tá nám nedávala veľké šance ani v prvom vzájomnom zápase. Čo rozhodne podľa nás?

Dnes bude rozhodovať aj to, ako sa hráči Nitry dokázali zotaviť po neuveriteľnom treťom predĺžení zo stredajšieho zápasu s Levicami. No keďže ten napokon vyhrali po tom, čo stiahli 12 bodový polčasový náskok súpera, iste budú psychicky nabudení.

Naši hráči mali zas voľno a mohli sa na Nitru dobre pripraviť. Z posledných piatich zápasov sme štyri vyhrali, iba o dva bodíky nám ušiel zápas so Spišskou novou Vsou.

Zaujímavý súboj sa črtá hlavne pod košom, veď komárňanský center Jackson a nitriansky Tomek sa bijú nielen o post najlepšieho hráča týždňa podľa ebasketu, ale aj o podkošové posty pred blížiacim sa stretnutím all-stars. Navyše bude mať čo do tohto súboja povedať Kino Burrows, ktorý tak, ako obaja už spomínaní aktéri hrajú vo výbornej, ba priam životnej forme! Zaujímavosťou je, že odchovanec Nitry Braňo Tomek sa po štyroch strieborných pozíciach po sebe dostal konečne na prvé miesto, čím odsunul nášho Jacksona na druhé.

CJovi sa pritom nepodarilo stať hráčom týždňa po tretí raz za sebou. Určite bude zaujímavé aj vyhodnotenie ocenenia hráča mesiaca. Veľkú váhu pritom bude mať práve ich dnešný podkošový súboj. Derby teda sľubuje súboj toho najlepšieho, čo liga v trestnom území ponúka! Nenechajte si to ujsť! Zápas sa začne netradične o 19:00 v Športovej hale SPU v Nitre!

TEXT: Tomáš Kottra