Šport 2017. 03. 22.

Dragúň Marian neoddychuje!

Plavec Dragúň Marian ani chvíľku neoddychuje. Má už za sebou zimnú prípravu a dve excelentné plavecké preteky vo Viedni a hlavne v Berlíne, kde bolo 140 klubov a 27 štátov. Po zimných majstrovstvách Slovenska ani chvíľku neprestal trénovať a má jasný ciel sa vrátiť medzi elitu Slovenských plavcov pomocou svojho trénera Michala Knihára.

Po Berlíne odcestovali na Jarnú cenu ŽILINY, ktorá sa konala 17. – 19. marec 2017.
Preteky boli zároveň aj 2. kolom Slovenského Pohára Družstiev. Plávalo sa na 50 m bazéne, zúčastnilo sa 56 klubov zo 7 štátov. Marian plával svoje obľúbené disciplíny. V kategórií OPEN Muži 100 m prsia obsadil 3. miesto a na 200 m prsia obsadil 2. miesto.

Tento týždeň Marian odcestuje na plavecký meeting Banská Bystrica Cup 2017, kde ho čaká 50 m plavecký bazén, s množstvom kvalitných plavcov zo zahraničia, ktorí prídu už skúšať splniť limity na blížiace sa majstrovstvá sveta v Budapešti. Tento bazén už dobre pozná zo sústredenia absolvovaného vo februári, kde Delta Klub spolu trénoval so zverencami klubu Dukla Banská Bystrica.

Marian po plaveckých pretekoch v Banskej Bystrici odchádza na prípravu do Talianska. Potom sa zúčastní medzinárodných plaveckých pretekov v Rakúskom  Grazi, kde trénujú najlepší prsiari sveta.

Držme Marianovi a jeho trénerovi Knihárovi palce, aby úspešne splnili ciel, za ktorým tak pevne kráčajú a šíria dobré meno športovcov Komárna.