Šport 2011. 02. 06.

Highlanders podľahli bratislavským vysokoškolákom

Komárňanskí basketbaloví fanúšikovia sú hladní po basketbale! Na zápas druholigových Highlanders sa prišlo pozrieť viac ako 150 ľudí, vrátane extraligistov z MBK a tiež fanklubu.

V patrične búrlivej atmosfére začali oba tímy trocha ustráchane a prvý bod stretnutia padol až po takmer dvoch minútach hry z trestných hodov, ktoré hádzalo Komárno. Potom však prišla chvíľa hostí, ktorí menšou šnúrou dosiahli niekoľkobodový náskok a pre tím Komárna to neveštilo nič dobré. Zvýšenou snahou našich hráčov sa však podarilo vyrovnať na 11:11. Tento scenár sa do konca prvej štvrtiny zopakoval ešte raz a Komárno krásnou trojkou v poslednej sekunde upravilo na 17:16.

Druhá štvrtina však našim chlapcom vôbec nevyšla, súper sa od nich bodovo odpútal  a jasne diktoval tempo hry. Nepomohlo ani aktívnejšia rotácia našich hráčov. V týchto fázach hry dokázal súper ťažiť hlavne z výškovej prevahy svojich hráčov, ktorá sa prejavovala pri doskokoch pod oboma košmi. Našim sa v útoku nedarilo a tak sme dokázali zaťažiť konto súpera len piatimi bodmi! Štvrtinu sme prehrali 5:17 a na ukazovateli tak svietil nepriaznivý stav 22:33.

Do druhého polčasu vstupovali naši hráči za neúnavného povzbudzovania fanúšikov pod psychickým tlakom z nepriaznivého skóre, ale odhodlaní zmazať náskok súpera. Darilo sa niekoľko minút držať s ním krok, avšak ich snaha o zvrat vo vývoji zápasu žiaľ nestačila. Súper z Bratislavy si ťažiac z disciplinovanej hry udržiaval po celý čas niekoľkobodový náskok, ktorý v závere polčasu zvýšil na dvojciferný.  Svojou agresívnou ale pomerne kvalitnou obranou po celej ploche ihriska držal tím Komárna na dištanc a nútil ho často k banálnym chybám a k neúspešnému zakončovaniu z nepripravených pozícií. Tretia časť hry sa skončila za stavu 38:53.

V poslednej časti hry dochádzali už sily a tak sa zdal byť neúspech v tomto zápase nezvratný. Nepomohli ani oddychové časy, ani striedania a z hry komárňanského  tímu sa v týchto fázach úplne vytratila koncepcia. Zúfalé individuálne pokusy jednotlivých hráčov už nemohli znamenať pre súpera žiadnu hrozbu a ten v závere, kedy si zahrala aj lavička Komárna, zveľadil svoj náskok až na 20 bodov a zaknihoval si tak jednoznačné víťazstvo na pôde súpera. V tejto časti hry padlo najmenej bodov, čo odzrkadľuje aj kvalitu hry oboch tímov. Poslednú štvrtinu vyhral súper 4:9 a celý zápas sa tak skončil za stavu 42:62.

Hráči Highlanders odchádzali po prehre zo zápasu síce nespokojní , ale podľa ich vyjadrení  odhodlaní  poučiť sa z chýb a v ďalších zápasoch zvíťaziť, aby sa tak odmenili svojim verným fanúšikom. My pri tom budeme, Dúfame že aj vy!