Šport 2010. 10. 01.

Hráči KFC Komárno nenašli premožiteľa ani v deviatom kole, čaká ich ViOn!

Komárňanskí futbalisti cestovali v deviatom kole do Okoličnej, kde  sa stretli s domácim FC. Zatiaľ čo domáci sa držia v tabuľke IV. ligy juhovýchod v čele stredu tabuľky, Komárno bojovalo na diaľku o prvenstvo v tabuľke s Levicami.

Okresné derby prinieslo vyrovnaný prvý polčas. Do vedenia išli domáci hneď po prestávke, keď Gögh poslal dlhý center na Nagya a po jeho prihrávke Faragó otvoril skóre. Hostia však rýchlo odpovedali a z akcie po pravej strane vyrovnal Gonzáles. Domáci sa po góle hľadali, no keď sa už hra opäť vyrovnala, Komárno udrelo aj druhýkrát, po strate lopty z útoku zariadil hosťom tri body Uzola.

FC Okoličná na Ostrove – KFC Komárno 1:2 (0:0)
Góly: 48. T. Faragó – 51. J. Gonzáles, 67. Š. Uzola. R Mokoš, 650. FC: Jankó

KFC Komárno neprehralo ani v poradí deviaty zápas štvrtej ligy a keďže Levice svoj zápas so Šahami iba remizovali, 1:1, Komárno má na čele aktuálnej tabuľky náskok už troch bodov. Spanilá  jazda. Tak sa dá nazvať doterajší priebeh IV. ligy juhovýchod v podaní komárňanských futbalistov, ktorí sa po dlhých rokoch vo štvrtej lige majú šancu prepracovať do vyššej súťaže. Z doterajšich 9 zápasov totiž stratili body iba na pôde FK Slavoj Sládkovičovo, kedy sa im nepodarilo dotiahnuť do víťazného záveru skvelo rozbehnutý zápas.

Desiate kolo sa odohrá už zajtra, kedy o 14:30 nastúpia „fialky“ proti ViOn Zlaté Moravce ‚B‘. Hráči Zlatých Moraviec v poslednom kole remizovali na domácej pôde so Sládkovičovom 1:1 a posunuli sa na 8. miesto. Príďte povzbudiť našich!