Fotky 2011. 03. 15.

Otváracie 16. kolo jarnej časti futbalovej IV. ligy znamenalo skúšku nervov pre našich hráčov. Do Hurbanova totiž futbalisti KFC Komárno cestovali ako jasný favorit.

Samotný zápas začal za skandovania hlavne hosťujúcich fanúšikov, ktorých prišlo do Hurbanova veľké množstvo. Zo začiatku sme boli nervózni, po veľkej chybe v rozohrávke hneď v úvode zápasu sme mohli prehrávať, no brankár KFC Tomáš Balogh svoju chybu napravil. Po pomalom rozbiehaní sa sme mali niekoľko pekných príležitostí, no viac-menej sa nám darilo strieľať do priestoru, ktorý mal Fekete, gólman domácich, pokrytý. Pekne zahraný priamy kop Kršteňanského sa oprel o brvno súpera a keď gól nepadol ani po následných dorážkach, a ani v 22. minúte po rohovom kope (ktorý skončil napokon v bráne, ale neregulérne), na kopačky hráčov KFC sa vrátila nervozita.

Po zvyšok polčasu sme sa len hľadali, no hráči MŠK Hurbanovo to nedokázali využiť prakticky na nič, betónovali obranu, nakopávali loptu na jediného útočníka, ktorý nemal šancu ohroziť bránu favorizovaných hostí. Popravde si MŠK vypracovalo jedinú poriadnu šancu v zápase, no sklepnutie Klinga prešlo krížom cez šestnástku a loptu nemal kto poslať do našej brány.

Do druhého polčasu sme nastúpili podobne, ako sme skončili ten prvý, no už v 51. minúte sme sa tešili z prvého gólu, ktorý dala naša zimná posila Tivadar Csintalan po mele v šestnástke. Podobne dal aj svoj druhý gól, keď sa ocitol po nebezpečne zatočenom priamom kope Nagya sám pred brankárom Feketem a nemohol sa pomýliť. V priebehu piatich minút sme tak prakticky rozhodli zápas, aj keď sa Hurbanovčania snažili s výsledkom niečo urobiť, otvorili obranu, no nedokázali využiť naše uspokojenie sa a tiež chyby v obrane, či rozohrávke. Hnaní fanúšikmi sa fialoví dostávali do šancí hlavne po prienikoch z pravej strany. Gól na 0:3 ale prišiel po akcii z ľavej strany, keď rozhodca v 69. minúte odpískal veľmi prísne posúdenú penaltu. Prenikal Michal Podlucký a z bieleho bodu sa nemýlil dobre hrajúci Nagy.

Na posledný gól sme čakali do 78. minúty a popravde, nemusel byť posledný, keďže domácim už dávno odišli sily a pre zranenie dohrávali iba s deviatimi hráčmi v poli. Konečné skóre napokon korešpondovalo s priebehom zápasu, no ten sa mohol skončiť aj inak, keby sme využili niektorú zo šancí v prvom polčase.

MŠK Hurbanovo – KFC Komárno 0:4
Góly: 50 min. Tivadar Csintalan (0:1), 55 min. Tivadar Csintalan (0:2), 69 min. Jozef Nagy (0:3 pokutový kop) a 78 min. Gabriel Mlynár (0:4)