Šport 2011. 04. 02.

KFC Komárno vyhralo aj štvrtý jarný zápas bez inkasovaného gólu!

Komárno nezakoplo ani vo štvrtom zápase jarnej časti a vyhralo presvedčivo 3:0, pričom výsledok mohol byť ešte priaznivejší.

KFC Komárno porazilo TJ Slavoj Sládkovičovo bez problémov 3:0, keď hostia ohrozili brankára Komárna po prvý krát až v 76. Minúte jedinou strelou medzi žrde počas celého zápasu.

Zápas sa začal symbolicky- hráči Sládkovičova síce mali prvý výkop, ale tesne po ňom dlhým odkopom odovzdali loptu domácim a stiahli sa na svoju polovicu ihriska. Obraz hry bol teda takmer počas celého stretnutia rovnaký. Hráči Komárna sa pokúšali dobyť ‚zabetónovanú‘ obranu hostí a tak sa bojovalo hlavne na strane súpera.

Už v 2. minúte kopali Komárňania priamy kop zo strednej vzdialenosti, z ktorého však v skrumáži pred bránou nevyťažili nič. Ďalších desať minút hráči Komárna akoby ladili nástroj nazývaný futbal a prihrávkami v strede poľa sa snažili lákať na seba obrancov súpera. Ten zo svojej obrannej ulity nevychádzal. Zo strany Komárna potom nasledoval náznak rýchlej akcie z ľavej strany. Gól, ktorý po nej padol do siete, rozhodcovia pre ofsajd neuznali, ale v ďalších minútach po tejto akcii tlak Komárna viditeľne narastal. Dôkazom toho bolo aj množstvo rohových kopov, ktorých počet sa v prvom polčase blížil k desiatke, avšak diváci vyloženú šancu až do 35. minúty nevideli. Domáci sa naďalej pokúšali presadiť postupnými útokmi, tie sa však zväčša končili buď nepresnosťou, alebo na kopačkách hráčov Sládkovičova.  Divákov prebral zo ‚spánku‘ až Jozef Gonzáles, ktorý  sa po peknej individuálnej akcii z ľavej strany šikovne zbavil naraz dvoch protihráčov ale zakončoval priamo do rúk brankára. Dve minúty na to však k útoku zavelil Zdenko Kršteňanský, ktorý našiel peknou prihrávkou Róberta Kürtiho a ten otvoril skóre zápasu.

V prvom polčase zdvihol divákov zo sedadiel ešte jeden pekný moment, ktorým bol priamy kop asi z 25 metrovej vzdialenosti. Perfektne umiestnenú strelu k pravej žrdi brankár hostí musel vytláčať na ďalší z rohových kopov.

V druhom polčase to hráči Komárna rozbalili a hneď po výkope začali obstreľovať súperovu bránu. Najprv individuálny únik stredom ihriska a následne po rohovom kope, ktorý sme po tejto akcii vyťažili, krásny volej tesne vedľa pravej tyče súperovej brány. Pár minút na to z priameho kopu tesne nad, a v 55 minúte sa len vďaka šťastiu hostia ubránili, keď naši útočníci nezakončili po skrumáži pred bránou akciu gólom. Vynahradili si to však už dve minúty na to, kedy po osi Csintalan-Kürti-Mlynár, ktorý nastúpil do druhého polčasu namiesto Tomáša Kóšu, posledný z trojice nekompromisne strelou z blízka skóroval na 2:0.

Tlak Komárna ani po tejto akcii neutíchal a hráči Sládkovičova riešili už len rébus kto z našich hráčov bude ďalší zakončujúci. V tejto fáze sme súpera predčili nie len v útoku, ale aj celoplošným poňatím hry. V 62. Minúte prišiel ďalší z pekne vypracovaných útokov, po ktorom nasledoval faul na nášho hráča v pokutovom území, z čoho rezultoval pokutový kop. Nagy však iba opečiatkoval ľavú žrď súperovej brány  a tak sa stav nemenil. Naďalej sme ovládali hru hlavne v strede poľa, avšak v útoku sme túto prevahu využiť nedokázali. V posledných 15 minútach sa málinko osmelili aj hostia, ktorí pohrozili dvomi rýchlymi protiútokmi, z ktorých ten prvý musel riešiť náš brankár, ktorý mal do tej chvíle loptu iba sporadicky.

Po striedaní, v ktorom domáceho, inak výborne hrajúceho Róberta Kürtiho striedal László Vígh, prišla 88. minúta, v ktorej si presný center sprava našiel na hranici pokutového územia nestráženého Štefan Uzolu. Ten mal dosť času na spracovanie lopty aj na jej umiestnenie a tak neomylne zakončil akciu gólom do siete zdecimovaného súpera. Zápas sa tak dohrával za stavu 3:0 pre domácich a za potlesku spokojných divákov.