Šport 2010. 12. 05.

Komárňanskí basketbalisti nestačili na Handlovú

Do Handlovej sme zavítali prvý krát od minuloročných Play-Off. Za vtedajšie vyradenie z bojov o postup sme mali Handlovej čo vracať.

Úvod zápasu bol zo strany Komárna úplná pohroma, veď za takmer dve minúty hry bolo 8:0 a za ďalšie dve 14:4. Potom sme ešte dokázali znížiť na rozdiel 4 bodov. Tento náskuk si súper udržal do konca štvrtiny, škoda, že sa Mišinskému nepodarilo zakončiť za tri body, alebo Jackson nestihol v posledných sekundách po doskoku ešte zakončiť.

Druhú štvrtinu sme tiež nezačali najlepšie, keď sa novému hráčovi Handlovej Gamma Kamaldinovi podarilo vsietiť trojku, čím zvýšil náskok Handlovej a tá si bez problémov udržiavala približne 10-bodový náskok. Od úplnej pohromy nás chránil len Jackson, ktorý bol jednoznačne najlepším hráčom v drese ‚Obuvníkov‘. Polčas skončil za stavu 44:35.

Začiatok druhého polčasu zrejme zaskočil našich mimo ihriska. Za celú štvrtinu sme horko-ťažko vsietili 11 bodov a tak nečudo, že Handlovčania svoj náskok zdvojnásobili. Každému bolo jasné, že zápas sa za takýchto okolností bude už len dohrávať a tak aj bolo. Domáci svoj náskok ešte zvýšili na 24 bodov, no potom už poľavili a iba čakali, čo budú vymýšľať naši. Tak sa im podarilo stav aspoň skorigovať na 84:71.

Pochváliť za výkon môžeme snáď iba Charlieho Jacksona, ktorý nastrieľal až 32 bodov a zaknihoval 15 doskokov a 3 zisky. Sklamaním bola hlavne streľba spoza trojkového oblúka, ktorá nás zradila na začiatku zápasu a tak si súper rýchlo vybudoval svoj náskok.

TEXT: Tomáš Kottra

Ostatné zápasy 20.kola

MBL Handlová – MBK Rieker Komárno 84:71 (23:18, 21:17, 22:11, 18:25)
Najviac bodov: Delič 23, Barišič 21, Gamma 15 – Jackson 32, Jones 12, Burrows 11
TH: 28/18 – 17/12, trojky: 6 – 3, fauly: 24 – 21, rozhodovali: J. Janáč, Turčina a Szibilla, 700 divákov

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves – BK Iskra Svit 92:60 (23:21, 27:13, 23:7, 19:19)
Najviac bodov: Johnson 19, Baldovský 18, Mróz 16 – McCoy 25, Znanec 10
TH: 20/13 – 13/10, trojky: 9 – 4, fauly: 15 – 16, rozhodovali: Zubák, Miroslav Matejčík a Šarišský, 1200 divákov

Východniarske derby malo opatrný začiatok. Ani jedno mužstvo sa nehrnulo do útoku, skôr sa spoliehali na streľbu spoza oblúka. V prvej desaťminútovke z 21 bodov hostí 15 zaznamenal ich najlepší hráč McCoy. V druhej štvrtine len štyri body McCoya na rozbehnutých Spišiakov nestačili a tí si postupne vypracovali vysoký náskok. Štyri minúty pred koncom viedli o 40 bodov. Hostia v tomto stretnutí sklamali. Domáci poľahky a s prehľadom zvíťazili.

Basketbal Pezinok – BK Inter Bratislava 93:78 (23:19, 21:18, 27:18, 22:23)
Najviac bodov: Sapp a Snopko 17, Urland a Lukjanec po 16 – Kucsa 17, Žilík 16, Sheard 12
TH: 21/18 – 22/14, trojky: 7 – 8, fauly: 21 – 18, rozhodovali: Gabara, Donát a Tomašovič, 280 divákov

Domáci viedli už od úvodu, v 7. min bol stav 15:8. Inter postupne zlepšoval svoj herný prejav a v 17. min sa na okamih ujal vedenia 36:35. Domáci v tretej štvrtine zlepšili streľbu, pritlačili v obrane a razom viedli o 16 bodov – 71:55. Pezinok zvýšil vedenie až na 25 bodov a príležitosť dostali aj hráči z lavičky.

BK Váhostav-SK Žilina – BC Prievidza 88:90 (33:13, 19:23, 20:28, 16:26)
Najviac bodov: Carter 23, Kosa 19, Tilandy 15 – Fears 22, Hallett 20, Majoroš 17
TH: 32/20 – 13/12, fauly: 17 – 23, trojky: 10 – 10, rozhodovali: Kúkelčík, Karniš a Perečinský, 600 divákov

Po prvej štvrtine sa zdalo, že Žilina, ktorá viedla o 20 bodov, hladko zvíťazí. S pribúdajúcimi minútami sa však hostia zlepšovali v obrane a pomaly znižovali odstup. Vyrovnať sa im podarilo necelé tri minúty pred záverom a v dramatickej koncovke mali Prievidžania viac šťastia: 10 sekúnd pred koncom Hallett trojbodovým košom strhol víťazstvo na ich stranu.

ŠKP Banská Bystrica – Astrum Levice 80:79 (24:19, 19:13, 18:19, 19:28)
Najviac bodov: Koczkáš 15, Hovaňák 13, Cvitanovič a Velčič po 10 – Toroman 19, Koštomaj 16, Klein 12
TH: 30/24 – 12/10, fauly: 18 – 28, trojky: 6 – 11, rozhodovali: Brziak, Kovalčík a Mlynský, 500 divákov

Domáci začali excelentne, keď v 4. min viedli 18:2 a v 7. min 22:6. Hostia sa však vzchopili a v 14. min to bolo ich pohľadu už len 25:26. Banskobystričania sa potom opäť dostali na koňa a v 30. min viedli o 10 bodov – 61:51. Stretnutie však malo dramatickú koncovku, pretože Levičania znova dokázali znížiť na rozdiel jediného bodu. Domáci Koczkáš 7 sekúnd pred koncom premenením dvoch trestných bodov upravil na 80:77, čím zabezpečil Banskobystričanom víťazstvo. Hráči Astrumu totiž dokázali odpovedať už len dvojbodovým košom.