Šport 2011. 01. 26.

Podľahli sme Banskej Bystrici aj napriek 19 bodovému vedeniu

Do Banskej Bystrice sme cestovali po druhý krát v tejto sezóne. V prvom zápase sme prehrali 70:63, keď nás súper preskákal pod košom a dokázal eliminovať Burrowsa. Strelecky nás potiahol hlavne Jones, zranený kapitán Berkis nenastúpil. Odvtedy však prešlo už veľa času a s Bystricou sme nehrali žiadny zápas – odveta bola totiž odložená na prvý februárový týždeň.

Do Banskej Bystrice sme cestovali oslabení nielen o Burrowsa, chorý je takmer každý hráč a tak sme nemohli čakať veľké veci.  Zápas, ktorý sa začal o 18:30 otvoril trojkou Martins Berkis, no domáci Marchyn nám požičané vrátil. Potom zabral 4 bodmi po sebe Klár a v piatej minúte už mal súper na konte 4 fauly, pričom sme už dovtedy hádzali a aj premenili až 7 trestných hodov! Za stavu 8:14 si domáci tréner vzal oddychový čas a ten súperovi pomohol. Bodovo sa na nás do dotiahol už dve a pol minúty pred koncom prvej časti hry a do jej záveru sme sa naťahovali o tesné vedenie a štvrtinu sme skončili s tesným náskokom 22:24.

Druhé dejstvo hry začalo vyrovnane – tímy pokračovali v poslabšej obrannej hre, u nás sa presadil prvým košom aj Maslík, ktorému ale v zápätí odpískali rozhodcovia nešportový faul. Súper teda z dvoch trestných hodov vyrovnal, no našťastie mu nepadol trojbodový pokus. V tom momente su Juraj Suja bral oddychový čas za stavu 28:28. Nasledujúce minúty sme vyhrali 1:7 a päť minút pred koncom polčasu si ho vzal zase tréner domácich. Ten však nezastavil našich hráčov a tí naďalej zvyšovali svoj náskok. Dubovský pridal trojku a pod košmi dobre fungovala dvojica Maslík-Johnson, kde hlavne Johson pozbieral do polčasu neuveriteľných 7 útočných doskokov! Do konca polčasu sme si už desaťbodový náskok postrážili a do šli hráči za stavu 36:47.

Druhý polčas začali oba tímy niekoľkými nepresnosťami, oba celky pôsobili v útoku priam nemohúcne. Prvé body padli až po takmer štyroch minútach hry, keď spoza oblúka zakončil presne domáci Korner. Päť minút pred koncom tretej štvrtiny sme vyhrávali stále o 10 bodov, keď sme nedokázali využiť ponúknutú šancu v podobe technického faulu súpera. Berkis dal iba jedne trestný hod a z následného útoku sme nezakončili. Následne však spravil súper dve straty a dobre brániacim hráčom Komárna sa podarilo zvýšiť na pekných 17 bodov, no tento náskok sme si do konca štvrtiny neudržali, hlavne zásluhou zlepšenej defenzívnej hry domácich, ktorí v priebehu posledných dvoch minút dali 9 bodov a tak zmazali celý náskok, ktorý sme si v tretej časti hry vypracovali. 53:62.

Zaujímavé bolo hlavne sledovať narastajúci počet útočných doskokov, veď po troch štvrtinách sme ich mali až 15! Poslednú časť hry otvorili Banskobytričania dvomi bodmi, čím privolali drámu. Nám sa nedarilo v útoku ani vytreliť a za dve minúty bolo po náskoku. Navyše padla trojka Cvitanovičovi a zrejme aj z dôvodu chorôb a zranení sme sa zo zápasu úplne vytratili. Domáci tak poľahky vyhrali zápas a to aj napriek tomu, že už prehrávali o 19 bodov! Prehrali sme tak aj druhý zápas v rade pomerom 82:73.

TEXT: Tomáš Kottra