Šport 2010. 11. 17.

Komárno po dráme napokon so Spišskou prehralo

Počas celého zápasu sme sa nedokázali dostať do vedenia. Súperovi zo Spišskej novej Vsi padlo dovedna 9 trojkových pokusov.

Komárňania začali zápas s nervozitou na rukách. Hoci prvý náš útok zakončil CJ za dva body s faulom, nedokázal premeniť trestný hod a ani ďalší náš útok a tak šiel súper do vedenia o 4 body. Síce sme ešte dokázali znížiť na rozdiel jediného bodu, no potom sme už iba doťahovali súpera. Ten dokázal do konca prvej časti hry svoj náskok napokon zvýšiť až na 11 bodov, keďže s klaksónom mu padol trojbodový pokus.

Na začiatku druhej štvrtiny ešte hostia svoj náskok zvýšili na 13 bodov, no potom zabral Jackson a veľmi dôležitú trojku dal Mišinský. Následne nám však úplne odišiel na dve a pol minúty útok, čo súper využil a opäť vrátil stav na rozdiel 13 bodov. Vo zvyšných dvoch minútach polčasu potom do útoku zavelil Berkis. Najprv doskočil Jacksonov nevydarený trestný hod a spod koša zakončil, potom vsietil trojku a pridal ešte dva body. Skvele v týchto momentoch hral aj Jones, ktorý dobre prihrával a aj zakončoval. Hosťujúci Bartoš však strelil dve trojky a tak sme do polčasu dokázali znížiť len na 40:48.

Začiatok druhého polčasu bol spočiatku vyrovnaný, no potom zabral konečne Burrows, ktorý mal za prvých dvadsať minút iba dva body! V polčasovej prestávke sa očividne vyhecoval a aj vďaka jeho 8 bodom sa nám podarilo za necelé štyri minúty vyrovnať. Do vedenia sme však nešli, pretože v ďalších minútach zapol súper zo Spišskej naplno a šnúrou 7 bodov si prinavrátil vedenie. Do konca tretej štvrtiny si náskok udržal, aj keď sa nám opäť podarilo znížiť na rozdiel 3 bodov. V obrane sme však na súpera nestíhali a tak sa tretia časť hry skončila za stavu 63:69.

Tento stav vydržal ešte dve minúty, potom však dal ďalšiu trojku Bartoš a vyzeralo to s nami zle-nedobre. V ďalšom priebehu sa zaskvel Jackson niekoľkými útočnými doskokmi so zakončením, dôležitú vyrovnávaciu trojku 5 minút pred koncom dal miláčik domáceho publika Marek Jurík. Súper však skóroval z každého útoku- opäť spoza oblúka úspešne Bartoš, a následne nás poslal do kolien tiež trojkou Mielczarek – 76:82.

Prišiel ten správny čas na drámu, o šancu na dva body sme sa v nej napokon pripravili sami, keďže súper nám dal dosť možností na zvrátenie stavu. Najprv znížil 1:17 pred koncom Jurík na 80:84, súper útok nepremenil. Potom Jackson nešťastne minul jeden z dvoch trestných hodov (81:84). Súper loptu stratil, no z protiútoku Berkis minul trojku a hoci Jackson doskočil a osem sekúnd pred koncom zakončil (83:84), mali sme len tri tímové fauly a stratili sme dôležitých 5 sekúnd, kým sme poslali súpera hádzať trestné hody. Hosťujúci Johnson pritom premenil len prvý (83:85), druhý zrejme takticky púšťal mimo a tak nám na zakončenie neostal čas. Jones bol opäť tým hráčom, ktorý v posledných chvíľach zápasu trafil spoza polovice len dosku a tak sme napokon prehrali 83:85.

Zápas bol určite zaujímavý, no na našej strane chýbala strelecká pohoda, hlavne spoza perimetra. Padlo nám len 5 z 22 pokusov, súper nás pritom trojkami až deptal, keď ich vsietil 9 z 18! Naši hráči strácali v útoku často lopty, pričom súper so zakončovaním nemal väčšie problémy a hoci mu presnosť odišla práve v rozhodujúcich momentoch, nakoniec si víťazstvo ustrážil. Veľmi nám chýbali Kinove body hlavne v prvom polčase, v druhom si ich na konto pripísal 14, väčšinu však v jeho úvode, potom si na neho dávali hostia pozor. Tesná prehra mrzí o to viac, že sme Spišiakov neporazili ani v prvom zápase. Stále však máme k dispozícii viac ako polovicu sezóny a pred sebou domáci zápas s poslednou Prievidzou pred ešte domácejším publikom v Dunajskej Strede.

KOMÁRNO DOTOHO!

MBK Rieker Komárno – BK 04 AC LB Spisska Nova Ves – 83:85
Jackson 25 bodov (22 doskokov, 3 bloky), Burrows 16 bodov (6 doskokov), Berkis 17 bodov (4 doskoky), Klár 12 bodov, Jurík 5 bodov, Mišinský 3 body
TH: 19/14 – 19/14, fauly: 21 – 20, trojky: 5 – 9, rozhodovali: Gabara, Miroslav Matejčík a Lamoš, 200 divákov