nedeľa, jún 16. - Jusztin (hu) - Bianka, Blanka (sk) 1 EUR = 322 HUF 21 °C
Šport

Komárno sa teší na novú basketbalovú sezónu!

Posledné vrásky na tvári nám robí neslávna športová hala, ktorá z rôznych neznámych príčin je rekonštruovaná spôsobom, akým je a všetci sa trasieme, či vôbec bude dokončená aspoň do konca jesene, ak vôbec bude. Zainteresovaní dávajú len vágne informácie, nikto sa nedokáže kompetentne a záväzne vyjadriť k veci a fanúšik sa len obáva. No poďme si trochu zlepšiť náladu!

Nie je tajomstvom, že komárňanský basketbalový klub má nové vedenie – už pred minulou sezónou sa prezidentom klubu stal pán Christopher van der Stelt. Aj jeho zásluhou sa podarilo vytiahnuť klub z finančných problémov a posilniť káder do takej miery, aby mohol konkurovať aj tímom z čela tabuľky. Bohužiaľ sa sezóna skončila skôr, ako sme dúfali, no podľa všetkého je Komárno pripravené útočiť na popredné pozície v čele tabuľky aj v nadchádzajúcej sezóne!

Buďme konkrétnejší! Už sme vás informovali o dvoch posilách, ktoré by mali tvoriť kostru manšaftu. Podľa posledných a dôveryhodných informácií je však realitou iba príchod Lotyša Martinsa Berkisa, Morris Tyler ostal mimo hry zrejme aj pre zranenia, kontrakt s ním údajne nikdy nebol podpísaný. No klub zrejme našiel na tento post iného hráča, ktorý by mal oveľa lepšie zastúpiť TJ Bannistera!

Podľa našich informácií ide o 22 ročného amerického rozohrávača Johnathona Jonesa! Práve ukončil štúdium vysokej školy i účinkovanie v tíme Oakland Grizlies (NCAA Div I, SUM Conference, W-L: 17-1, 1.miesto). Zvolený za kapitána tímu, dosiahol mnoho skvelých štatistických i faktických ukazovateľov, ktoré hovoria o tom, že tento hráč určite rozvíri prach na slovenských palubovkách!

Z tých najjagavejších spomenieme tieto:
* Ako nováčik v základnej päťke Oaklandu v každom zápase už svojej prvej sezóny 06/07!
* Stal sa najúspešnejším hráčom histórie univerzity v počte víťazných zápasov v kariére
* Vo všetkých štyroch ročníkoch (06/07-09/10) nazbieral viac ako 100 asistencií na sezónu ako zatiaľ jediný hráč v histórií!
* Skončil na treťom mieste v asistenciách na zápas (6,4, dohromady 219) v sezóne 09/10
* Až tri krát zvolený do najlepšej päťky súťaže
* So svojou kariérnou štatistikou percentuálnej úspešnosti trestných hodov (.816) sa umiestnil na desiatom mieste v rámci súťaže
* Prvý hráč Oaklandskej univerzity, ktorý prekonal hranicu 1,300 bodov a 800 asistencií
* (viac TU!)

Tretia zahraničná posila príde pod kôš. C.J. Jackson, 206 centimetrov vysoký forward, najlepší nový hráč (newcomer) sezóny 09/10 v tíme Hawaii-Pacific Sea Warriors (NCAA Div II, PacWest Conference, W-L: 11-5, 3.miesto). Stal sa členom najlepšej päťky divízie a najužitočnejším hráčom pre svoj tím so štatistikami z 24 zápasov: 15.9 bodu, 11.6 doskoku a 2.6 blokov na zápas, čím je v priemere na hodnotách double-double!

Súpiska Komárna je podľa našich informácií už uzatvorená a základná päťka by mohla vyzerať asi takto:

PG – J. Jones (USA)
SG – R. Mišinský (SVK) / V. Klár (SVK)
SF – M. Berkis (LAT)
PF – J. ‘Kino’ Burrows (BAH)
C – C.J. Jackson (USA)

Zahraničné posily by do Komárna mali pricestovať už začiatkom budúceho týždňa! Ostáva nám jediné. Modliť sa za športovú halu, ktorá ostáva v rekonštrukcií. Ohľadom ukončenia prác vás budeme informovať akonáhle zistíme nové informácie!

Tomáš Kottra

FEL