Šport 2014. 03. 22.

Komárno vracia úder! V stredu bude mať mečbal!

Tak toto je návrat ako z veľkej knihy rozprávok! Nitrania sa vracali z dvojzápasu v Komárne spokojní, veď vyrovnali štvrťfinálovú sériu na 2:2. Komárňanský fanúšik odchádzal zo športovej haly nespokojný nielen s výsledkom, trápil ho aj rozpačitý výkon zverencov Františka Róna.

Hráči sa ale po týždni dali dokopy a v sobotnom piatom zápase ukázali, že na postup medzi štvorku najlepších majú! Pričinila sa o to najmä Joyner. Hráč, ktorý v predchádzajúcich zápasoch akoby vyčkával, v sobotu potiahol svoj klub 21 bodmi pri výbornej úspešnosti 9/12 a 13 doskokmi, pričom päť z nich bolo ofenzívnych. V prvom polčase s ním ťahal Kozlík a Kovačevič, v druhom Hall a Bilič.

Skvelú úvodnú štvrťinu vyhralo Komárno 24:15, pričom za očakávaniami zaostal najmä pivot Jenkins. Naopak, za Komárno sa presadzoval Joyner s Kozlíkom, pomohol i Kovačevič. Do polčasu potom šli hostia s náskokom ôsmych bodov 43:35. V druhom polčase Nitrania naznačili zlepšenie, rozstrieľal sa najmä spomínaný Jenkins, no trojbodová výhra v tretej štvrtine bola pre Nitru stále málo. Očakával sa dramatický záver, v ktorom ale Komárno pohodlne dokráčalo k dôležitej výhre.

Šestica hráčov Nitry jednoducho nevládala a sebavedomí Komárňania si žiadne zvraty nepripúšťali. V stredu to bude v Komárne husté. Nitrania sú po druhej domácej prehre na lopatkách, no boje sa ešte neskončili. Fanúšik Komárna si tak môže vzrušene povedať to svoje obľúbené: V stredu padne hala!

EDYMAX SPU Nitra – MBK Rieker COM-therm Komárno 66:77 (15:24, 20:19, 22:19, 9:15)
Body KN: Joyner 21, Bilič a Kozlík 12, Kovačevič 11, Hall 9, Bjelica 7, Szabó 5