Šport 2011. 04. 26.

Majstrovstvá Slovenska v silovom trojboji

V pohraničnom mestečku Šahy sa konal 6. ročník majstrovstiev Slovenska federácie AWPC-Slovakia. Na dvoj dňovom preteku nechýbali ani siloví trojbojári z Komárňanského Power Club Urban.

Petrovská naďalej dominuje!
V prvý súťažný deň sa na súťažnom pódiu predstavili ženy a muži- dorastenci a juniori. V kategórií junioriek do 67,5 vytvorila naša Monika Petrovská 4 národné rekordy a výkonmi v drepe 120 kg, v tlaku 72,5 kg, v ťahu 140 kg si konečným trojbojovým súčtom 332,5 kg vybojovala už v poradí štvrtý titul majsterky Slovenska. Medzi všetkými ženami bez rozdielu veku a hmotnosti taktiež dominovala a stala sa absolútnou majsterkou republiky!

Úspešné premiéry
Medzi dorastencami do 82,5 kg svoj súťažný debut absolvoval 17 ročný Dávid Bielik. Zverenec Františka Ösziho výkonmi 160 kg (drep), 105 kg (tlak) a 170 kg (ťah) skončil na výbornom 2. mieste.

Najväčší favorit medzi juniormi Alex Markovič nič nenechal na náhodu a zo Šiah si okrem víťazstva v kategórií do 82,5 kg (drep 290 kg, tlak 180 kg, ťah 260 kg), prekonania 4 slovenských rekordov, vybojoval aj prvé miesto bez rozdielu hmotnosti medzi juniormi a dorastencami. Medzi mužmi taktiež bez rozdielu hmotnosti skončil na druhom mieste.

Posledným komárňanským juniorom bol Tomáš Bugáň, dvojnásobný majster sveta v tlaku na lavičke, ktorý taktiež debutoval v silovom trojboji. V kategórií do 90 kg zvádzal ostrý súboj s domácim Erikom Karvaiom. Zo zlatého kovu sa však radoval domáci pretekár KK Šahy. T. Bugáň výkonmi 255 kg, 190 kg a 190 kg podobne ako Markovič splnil limit na júnové majstrovstvá Európy v Poľsku.

Úspechy našich veteránov
V nedeľu sa na súťaži predstavili Viktor SzabóFrantišek Őszi. Najťažší pretekár súťaže, veterán František Oszi výkonmi 300 kg, 160 kg, 305 kg vybojoval tretí titul pre PCU. V poslednej disciplíne, v mŕtvom ťahu, s výkonom 305 kg prekonal svoj vlastný národný rekord z pred dvoch rokov.

Posledným členom výpravy z juhu bol v kategórií mužov do 110 kg Viktor Szabó. Aj keď sa od minuloročných MSR zlepšil o vyše 50 kg, zopakoval si druhé miesto. Strieborná medaila teší, ale aj mrzí zároveň. Titul majstra republiky Szabó prehral len kvôli väčšej telesnej hmotnosti, veď o 1 kg lahší Rožňavčan nadvíhal tiež 720 kg, podobne ako pretekár PCU.

Členovia výpravy pod vedením Jána Habardika vybojovali 3 zlaté a 3 strieborné kovy, čím dokázali, že právom patria medzi slovenskú špičku.