štvrtok, júl 18. - Frigyes (hu) - Kamila (sk) 1 EUR = 327 HUF 24 °C
Šport

Martins Berkis a Ahoj Komárno vás pozývajú na zápas!

Netradične v nedeľu sa v Dunajskej strede dnes odohrá tradičný derby zápas medzi MBK Rieker Komárno a Levicami.

Ide o druhé vzájomné stretnutie zo štyroch plánovaných, pričom v prvom meraní síl sme boli na súpera prikrátky. Presnou a efektívnou hrou hlavne spod koša nás prehrával prakticky počas celého zápasu. Spýtali sme sa kapitána mužstva Martinsa Berkisa na jeho pohľad na nadchádzajúci zápas. “Áno, minule sme prehrali, bolo tam mnoho dôvodov, prečo náš výkon nebol optimálny. Teraz už vieme, čo sú to za hráčov a ako hrajú a samozrejme, naša hra je na vyššej úrovni, ako tomu bolo vtedy na oboch stranách ihriska. Očakávam od nás agresívnu obranu a tiež očakávam, že každý hráč si odvedie na ihrisku to, čo má. Preto je to basketbal a nie tenis!”

Za povšimnutie stoja posledné výsledky nášho tímu. Posledné dva zápasy sme vyhrali a možno sme tak začali víťaznú sériu, ktorá nás posunie v tabuľke oveľa vyššie, ako sme teraz, čiže na šiestom mieste. Mužstvo ‘Obuvníkov’ sa však borí tak s menšími zraneniami, ako aj s kolísavými výkonmi tak od zápasu k zápasu, ako aj počas samotného stretnutia. “Víťazné série sú dôležité. U nás taká séria ukáže našu silu a schopnosť sústrediť sa na každý jeden zápas,” povedal Martins. Tiež dodal, že hoci v prvej štvrtine základnej časti Extraligy basketbalistov sa herne trápili, “… teraz by sa nás každý tím mal báť!”

Martins nikdy neskrýval, ako veľmi verí tohtoročnému Komárnu. Problémy s halou sú však stále trápením pre divákov, no hlavne pre hráčov, ktorým veľmi pomáha hlavne po psychologickej stránke, ak sa napríklad v Dunajskej Strede podarí Komárňanom vytvoriť dobrú domácu atmosféru. “Diváci sú náš šiesty hráč na ihrisku, naozaj nám veľmi v tomto pomáhajú a to býva na ihrisku naozaj cítiť!”

Dôležitým prvkom v každom športe je sebadôvera a tá hráčom Komárna pred nadchádzajúcimi zápasmi nechýba. Martins napokon odkazuje hráčom toto: “Vy viete, že sme najlepší! Vašou úlohou je prísť a zažiť to na vlastnej koži! Som vďačný každému, kto nás v tomto podporuje. Fanúšikom, prezidentovi, manažérovi, trénerovi a hráčom!” Zápas začína v Dunajskej Strede už o 17:00. Kto vie, nech príde, najlepšie v červenom, či bielom a podporí našich chlapcov. KOMÁRNO DO TOHO!

FEL