Šport 2016. 10. 27.

Októbrové úspechy pre plavcov PO KomKo Komárno

V mesiaci október sa plavci našho Plaveckého oddielu KomKo Komárno v rámci prípravy na Zimné Majstrovstvá Slovenskej republiky pre jednotlivé vekové kategórie zúčastnili Majstrovstiev Západoslovskej oblasti v Trenčíne, pohárových pretekov – „Štiavnický kahanec“ v Banskej Štiavnici a „O pohár delfína“ v Nových Zámkoch.

V sobotu 08.10. sa Adela Čéryová, Kitti Karcagiová, Branislav Čéry, Máté Maitz a Keve Patus zúčastnili Majstrovstiev ZSO, kde si Keve vyplával 2x striebornú medailu v disciplínach 100m a 400m voľný spôsob a Braňo bronzovú medailu na 100m motýlik.

Počas toho istého víkendu sa v dňoch 08.-09.10. ďaľší naši plavci – Tamara Berkesová, Richard Kardhordó, Max Kopčok a Šimon Peťkovský absolvovali pohárové preteky v Banskej Štiavnici. V konkurencii 300 plavcov z dvoch štátov a 26 oddielov (klubov), obsadili v hodnotení klubov výborné druhé miesto. V katégorii 9.-10. roč. plavcov si Max vyplával 5x 1. miesto a zároveň si vybojoval ocenenie pre najúspešnejšieho pretekára, Tamara dominovala v oboch prsiarských disciplínach na 50m a 100m, ktoré obe vyhrala. Richard a Šimon sa výborne prezentovali vo svojej vekovej kategórii v konkurencii s o rok staršími plavcami.

Veľkým úspechom v medailovom hodnotení sa skončili pre naších plavcov pohárové preteky O pohár delfína, ktoré sa konali 22.-23.10. v Nových Zámkoch. Náš PO KomKo Komárno úspešne reprezentovali Tamara Berkesová, Adél Emma Ott, Karin Pénzes, Branislav Čéry, Max Kopčok, Kristóf Majcsák, Keve Patus, Šimon Peťkovský a Ádam Varga.

Spolu sme získali 28 umiestnení na stupňoch víťazov. Celková medailová bilancia je 6 zlatých, 12 strieborných a 10 bronzových medailí. Max 5x 1. zlato,  Šimon 1x zlato, 4x striebro a 1x bronz, Karin 3x striebro a 3x bronz, Keve 3x striebro a 1x bronz, Tamara 2x stiebro a 2x bronz, Braňo 2x bronz, a bronzovú medailu za tretie miesto si vyplával Kristóf Majcsák. Zároveň si 24x zlepšili svoje osobné rekordy.

Zodpovedným prístupom a pravidelným dvojhodinový tréningom dokázali svoje kvality a presadili sa v silnej konkurencii oddielov a klubov.

Gratulujeme!

Na záver mesiaca nás ešte čakajú Majstrovstievá Západoslovskej oblasti v Myjave a pohárové preteky v Humennom, kde im držíme palce.