Šport 2017. 06. 08.

Plavci Delta klubu Komárno absolvovali generálku na Majsterovstvá SR vo Viedni

Naši plavci sa 25.-28.5.2017 zúčastnili otvorených Majstrovstiev Viedne. Cieľom našich plavcov bolo predovšetkým overiť si pripravenosť na blížiace sa Majstrovstvá SR v jednotlivých kategóriách v silnej medzinárodnej konkurencií. Pod vedením trénera Michala Knihára sa pretekov zúčastnili Marián Dragúň, Viktor Zauko, Nina a Sofia Masárové, Lucia Obuchová, Laura Őri, Dóra Rozsár, Ema a Miriama Szászové.

Ako prvá sa predstavila Ema v disciplíne 800m voľným spôsobom, ktorá bola na programe už vo štvrtok. Tvrdá práca na tréningoch dokázala premeniť na výborný čas 10:59,97. Tento čas je slovenským tohto ročným maximom a tretím najlepším historickým časom v rankingoch. O obrovskej konkurencií, ktorá sa zišla na tomnto mítingu svedčí aj skutočnosť, že Eme stačil „len“ na tretie miesto.

V piatok náš klub reprezentoval Marián v discciplíne 100m prsia. V doobedňajších rozplavbách zaplával piati najlepší čas a s prehľadom sa dostal do večerného A-finále, v ktorom zaplával svoj osobný rekord časom 1:03,86 čo stačilo na piate miesto.

V sobotu  Marián nadviazal na svoje výborné výsledky a v jeho najsilnejšej disciplíne 200m prsia opäť postúpil do A-finále. V strhujúcom súboji opäť zaplával svoje životné maximum a časom 2:17,87 získal bronz. Silná konkurencia sa zišla aj v žiackych kategóriách. Na Eme sa po štvrtkovom výkone odzrkadlila menšia únava a dokázala získať bronz na 200m motýlik. Miriama pridala bronz na 50m motýlik a dve zlatá na 200m voľným spôsobom a 100m znak pričom v oboch disciplínach zaplávala výborné osobné rekordy.

V nedeľňajšom programe sa predstavili všetci naši plavci. Marián opäť postúpil do poobedňajšieho finále, tentoraz na 50m prsia časom 29,12 čo je jeho osobný rekord. V ňom skončil tesne na nepopulárnom 4. mieste. Nina sa predstavila v disciplínach 100m voľným spôsobom, 50m prsia a 50m znak a každí jeden štart dokázala premeniť na vynikajúce osobné rekordy. Jej sestra Sofia sa predstavila v tých istých disciplínach a na šprintérskych tratiach tiež prekonala svoje osobáky. Lucia sa predstavili na 100m voľným spôsobom a 50m znak, pričom v oboch disciplínach plávala tesne pod svojimi osobnými rekordmi. Laura sa predstavila na 100m voľným spôsobom, 50m prsia a 50m znak, pričom vo všetkých disciplínach si výrazne zlepšila svoje maximá. Dóra sa predstavila na 100m voľným spôsobom a 50m znak a tiež si zlepšila svoje osobné rekordy. Ema sa vo svojich disciplínach nedokázala zlepšiť ale aj tak obsadila vo svojej kategóriá umiestnenia okolo prvej desiatky. Miriama sa predstavila na 50m znak, 100m voľným spôsobom a 200m polohové preteky. Svojim súperkám nedala šancu a po troch vynikajúcich výsledkoch získala tri zlaté medaile. Navyše v hodnotení najlepších bodových výkonov (441 FINA bodov) získala  výrazným náskokom prvé miesto pred päticou plavkýň z Maďarska (druhá v poradí získala 370 FINA bodov).

Viac informácií o našom klube a jeho aktivitách nájdete na našej webovej stránke www.delkokn.sk