Šport 2016. 10. 06.

Plavci Delta klubu Komárno úspešne reprezentovali mesto v Púchove

Naši najskúsenejší plavci sa 1.10.2016 zúčastnili Veľkej ceny Púchova. Na pretekoch sa zúčastnilii plavci z 28 klubov zo Slovenska. Náš klub reprezentovali Marián Dragúň a Kevin Bielik, ktorý sa do nášho klubu vrátil po troch rokoch.

Obaja naši plavci sa predstavili na 100m prsia, pričom Marián Dragúň získal striebro v kategórií seniorov a Kevin Bielik vyhral svoju kategóriu starších žiakov. Kevin Bielik nenašiel premožiteľov ani na kratšej 50m prsiarskej trati, ako aj na oboch polohovkách (100m a 200m). Pekný súboj sa odohral v kategórií starších žiakov na 100m voľným spôsobom kde sa stretli dvaja najlepší plavci v tejto disciplíne na Slovensku náš Kevin Bielik a nitranský pretekár Tomáš Peciar. Nášmu plavcovi nestačil na prvenstvo ani osobný rekord a tesne skončil na druhej priečke. K celkovej zbierke cenných kovov pre náš klub pridal ešte bronz na motýľkárskom šprinte na 50m.

Zásluhou 4 zlatých, 2 strieborných a jednej bronzovej medaile náš klub obsadil pekné 8. miesto v medailovej bilancií.

Naši plavci sa najbližšie predstavia už 8.10.2016 na Majstrovstvách západoslovenskej oblasti v Trenčíne. Držíme im palce!

Viac informácií o našom klube a jeho aktivitách nájdete na našej webovej stránke www.delkokn.sk alebo na Facebooku (plávanie Komárno).