Šport 2010. 10. 22.

Po nevydarenom stretnutí v Žiline cestujeme na domáci zápas do Nitry. Hrať budeme s Handlovou.

Prehru v Žiline, za ktorú mohol hlavne zbabraný úvod treba čo najskôr vypustiť z hlavy, pretože nás čaká opäť súper s najvyššími ambíciami. A je zaujímavé, že práve s takýmito tímami sa nám zatiaľ celkom darilo!

Stredajší zápas v Žiline bol asi viac trápením, ako hrou. Mohla za to tak slabá úvodná štvrtina (24:12), ako aj veľmi rýchlo ‚nachytané‘ fauly pre opory ‚obuvníkov‘. Navyše sme sa strelecky nepresadzovali zo strednej vzdialenosti, strelecky sa trápil hlavne Jones, ktorý dal z poľa iba tri z celkovo trinástich pokusov. Treba však povedať, že 11 asistencii je rozhodne pekné číslo – Johnathon sa prvý krát prehupol cez métu 10 asistencií na zápas no bohužiaľ k nim nedokázal pridať dobrú streleckú úspešnosť.

Zápas zrejme bodovo rozhodli trestné hody. Je až neuveriteľné, že domáci z nich zaznamenali až tretinu svojich bodov! Z 38 pokusov premenili 32, pričom naši hráči mali takúto výhodu len 16 krát. Zdá sa, že KINOvi to konečne padá aj z trestnej čiary. Dal všetky 4 a vysokú úspešnosť mal aj v Dunajskej Strede v zápase proti Nitre. Richard Mišinský zhodnotil prvý polčas pre webovú stránku mužstva takto: „Nezachytili sme prvú štvrtinu, v ktorej sme doteraz vždy natiahli výsledok v náš prospech. Boli sme pomalí a zle sme riešili situácie v obrane, ale aj v útoku. Síce sme do polčasu stratu súpera stiahli, no bolo to za cenu faulov, ktoré nám rozhodcovia niekedy až príliš prísne pískali… “

Podstatne slabší výkon ako súper sme podali pod košmi, čo nie je najlepšie znamenie, keď vezmeme do úvahy, že práve tam by dvojica Jackson-Burrows mala dominovať. Doskočili sme až o 21 lôpt menej, no to zrejme súvisí aj s tým, že Žiline sa viac darilo presadzovať strelecky – 63,6% (naša strelecká úspešnosť bola len 51,6%). Útočné doskoky boli vyrovnané, no hrozivý rozdiel vznikol pod košom domácich.

V tretej štvrtine sme so Žilinou hrali vyrovnanú hru, no pomaly na našej strane pribúdali fauly. Chvíľu sme dokonca viedli, no hostia zabrali a keď sa nám na začiatku poslednej časti hry vyfaulovali Jones s Klárom, po chvíľke hry bolo jasné, že na pôde Žiliny neuspejeme. A tak aj napriek tomu, že sa nad Žilinou sťahovali mraky pre veľkú maródku, napokon sme mali problém s užšou lavičkou práve my. Zápas nedohral ani Dubovský.

Posledná výhra nad Nitrou ukázala, akú silu môže nabrať MBK, no hráči sa musia sústrediť na hru od začiatku do konca, čoho svedkami sme zatiaľ neboli okrem dvoch zápasov snáď ani raz. V sobotu cestujeme do Nitry na Klokočinu, kde sa o 19:30 stretneme s Handlovou. Tá má momentálne veľký problém s postom rozohrávača. Zranení sú Nuber aj Gavlak a tak sa Handlovčania rozhodli posilniť vedenie lopty a priniesli na skúšku posilu z Prievidze Martina Biňovského. Ten sa v dvoch zápasoch zatiaľ neuviedol excelentne, no v poslednom stretnutí s Levicami dopomohol svojim k tesnému víťazstvu 68:66.

Aj kvôli tomu bude dôležité dobre brániť. Handlovčania sú nebezpeční v útoku hlavne zásluhou Barišiča, a aj Nenad Delič so 17 bodmi na zápas robí pod košmi súpera pravidelne prievan. Marcel Madaj začal sezónu v Handlovej dobre, no od zápasu k zápasu je štatisticky menej nebezpečný. Stretnutie s bývalým zamestnávateľom mu však dodá potrebný náboj a jeho výkon bude lepší.

Zatiaľ nastúpime stále bez Martinsa Berisa, no ak sa vyvarujeme častých faulov, môžeme očakávať úspech. Tri premenené trojky a celkovo 10 bodov Riša Mišinského tiež napovedajú, že sa po zlom začiatku strelecky prebúdza.