Šport 2010. 12. 15.

Po tretí krát v sezóne sme porazili Svit!

Komárno malo pred zápasom so Svitom pozitívnu bilanciu 2:0 na zápasy. Prekvapivo sme tam vyhrali otvárací zápas sezóny a tiež v Dunajskej Strede odvetu.

Zápas sme začali veľmi dobre – dvoma trojkami a po troch minútach sme už vyhrávali 2:10. Potom však znížil trojkou McCoy a po Dubovského faule ešte premenil aj trestný hod. Domáci sa na nás dotiahli, no vedenie neprevzali. Naopak, naši opäť zabrali a hlavne vďaka Jacksonovi sme ‚natiahli‘ náš náskok opäť na takmer 10 bodov. Tesne pred koncom štvrtiny sme viedli už o 11, čo bol aj náš najväčší náskok v zápase.

V druhom dejstve sme si náskok držali len krátko, súper vyrovnal dve a pol minúty pred koncom polčasu, keď z 39:44 spravili razom 49:44. Vyzeralo to, že pôjdeme do šatní s väčšou stratou, no veľmi pomohli dva trestné hody Mikulca a skvelý trojkový pokus Berkisa s polčasovým  klaksónom. Týchto päť bodov nás vrátilo do hry, keď sme prehrávali len o dva body – 51:49.

Takýto záver polčasu sa ukázal ako veľmi podstatný, lebo hostia začali dobre druhú polovicu a hneď od začiatku budovali svoj náskok – Ten dosiahol v polovici štvrtiny hodnotu až štrnástich bodov. Oddychový čas však našim rozhodne pomohol. Ďalšiu trojku pridal včera skvelý Berkis, krátko na to aj Mišinský, do konca štvrtiny sa nám potom pomaly darilo krátiť súperov náskok a ukázalo sa, že polčasové základy neboli tak pevné, ako vyzerali. A to aj vďaka tomu, že sme v týchto fázach hry dokázali aspoň na chvíľu zamedziť fenomenálnemu McCoyovi zakončovať.

Do poslednej štvrtiny sme vstupovali so štvorbodovým mankom (75:71). Mali sme tiež výhodu lopty na začiatok štvrtiny a tak sme hneď znížili na rozdiel dvoch bodov. Sviťanov sme napokon dobehli a predbehli. V dramatickej koncovke rozhodlo, že sme mali jasnú prevahu pod košom, kde opäť kraľoval Charles Jackson. Minútu pred koncom zakončil Mišinský za dva body z krátkej vzdialenosti a dostal nás tak do vedenia o 3 body. Hostia začali siliť útoky spoza oblúka, no minul Votroubek, McCoy, Bilík i Míčka a tak sa domácim už vyrovnať nepodarilo. Malinké vedenie sme si ustrážili až do konca zápasu aj napriek nepremeneným trestným hodom a tak sme si zo Svitu odviezli cenné dva body za víťazstvo 93:99.

BK Iskra Svit – MBK Rieker Komárno 93:99 (23:30, 28:19, 24:22, 18:28)
NJackson 29 (13 doskokov), Jones 20 (trojky – 2/2, dvojky – 6/7, 10 asistencii ), Burrows 20 (8 doskokov a 4 asistencie), Berkis 19 (trojky – 5/8 a 5 doskokov), Mišinský 7, Dubovský a Mikulec po 2
Rozhodovali: Šarišský, Kúkelčík, Turčina, 300 divákov

Pán Marián Handzuš nám poslal link na reportáž o včerajšom basketbalovom zápase s vyjadreniami oboch trénerov. Všímajte 1:35 😛