Šport 2010. 11. 14.

Porazili sme Levice, Jackson s 28 bodmi a 13 doskokmi hráčom zápasu!

V poslednom stretnutí v Leviciach nás hráči Levíc prehrali a napokon aj  zaslúžene zvíťazili. A tak sme im nepríjemnú spomienku chceli oplatiť.

Zápas sa začal vo svižnom tempe. Narozdiel od posledných kôl začalo skóre na oboch stranách narastať už prakticky od prvej minúty. Dôležité bolo, že Lukáš Dubovský a Jaraun Kino Burrows premenili svoje úvodné trestné hody a donútili sme súpera k niekoľkým chybám a následným stratám, Levice tiež nepremenili niekoľko striel, medzi nimi i dve trojky a tak si tréner hostí musel v čase 5:30 a za stavu 14:6 vziať prvý oddychový čas. Levice však pokračovali v nastúpenom trende a mali problémy si vytvárať dobré strelecké pozície. Naopak, Kino sa presadzoval veľmi ľahko, darili sa mu aj vnikutia pozdĺž čiary zakončené peknými smečmi. Viedli sme už o 11 bodov, no hostí držal v hre Tadej Koštomaj, v poslednej sekunde prvej časti hry znížil na 21:16 kapitán Levíc Richard Klein.

Do druhej štvrtiny sme vstúpili dôležitou trojkou Mišinského. Obmenená zostava hostí nedokázala reagovať na hru našich hráčov a hoci Koštomaj premenil prvú trojku Levíc, zakrátko pridal Rišo aj svoj druhý kôš spoza oblúka. Držali sme si Levičanov od tela, no tí hrýzli čím ďalej tým viac, začali im padať aj trojky, no v obrane priam horeli! Pivot Levíc Lutovský mal už pred koncom polčasu 4 osobné chyby. Tesne pred polčasom sme viedli už o 19 bodov, no opäť tesne pred klaksónom znížil trojkou veterán Dametri Hill. Do šatní sme teda šli spokojní za stavu 53:37.

Tento náskok nám hostia po príchode z kabín síce skresali na 12, po chvíli aj na 11, no pod košom kraľoval Charles Jackson. Ten si v tomto úseku hry robil v útoku prakticky čo chcel, veď za pár minút nastrieľal súperovi 11 bodov. Tesne pred koncom tretej štvrtiny pridal dva body po perfektnom vniku pod kôš a asistencii Burrowsa ďalšie dva body Mišinský a keďže levický Toroman minul záverečnú trojku, štvrtina sa skončila za stavu 74:52.

A takýmto rozdielom sa skončil aj celý zápas. Na ihrisko sa postupne dostali všetci hráči nášho tímu. 5 minút pred koncom zápasu sa za veľkého potlesku dostal na ihrisko aj Marek Jurík, ktorý už ani nemusí hrať, stačí keď nastúpi na zápas a fanúšikovia Komárna sú spokojní. Do konca zápasu stihol ešte vsietiť jednu trojku, jednu pridal aj Mikulec, bodovo aj doskokmi sa presadil aj Michal Maslík. Už tri minúty pred koncom vstávali diváci zo stoličiek, aby poďakovali hráčom MBK Rieker Komárno za skvelý výkon.

Ak by sme chceli zhrnúť zápas, asi by sme spomenuli že sme mali jednoznačne navrch hlavne pod košmi. Kino a CJ získali dohromady 14 faulov a premenili 20 z 24 trestných hodov. Prínosom pre vývoj zápasu bolo aj 11 bodov Richarda Mišinského. Pri tretej trojke sa medzi fanúšikmi MBK hovorilo, že ‚starý Rišo je späť‘. Veľmi dobrý zápas odohral Charles Jackson, autor 28 bodov a 13 doskokov a tiež Johnathon Jones, ktorého ruka bola zo strednej vzdialenosti takmer neomylná, a vďaka desiatke pekných prihrávok si pripísal svoje prvé tohtosezónne double-double.

Komárňania podali dobrý, sústredený kolektívny výkon. Konečne sme sa dokázali vyvarovať veľkým herným výkyvom a nedovolili súperovi počas celého druhého polčasu zdramatizovať vývoj. Vo vyrovnanej tabuľke sme sa tak posunuli na 4. až 6. miesto.

MBK Rieker Komárno – Astrum Levice 96:74 (21:16, 32:21, 21:15, 22:22)
Najviac bodov: Jackson 28 (13 doskokov), Burrows 22 (5 doskokov, 5 asistencií, 3 bloky) Jones 12 (10 asistencii), Mišinský 11, Klár 4 (3 doskoky), Berkis 6 (7 doskokov, 3 asistencie)
Trestné hody: 32/24 – 16/13, fauly: 18 – 23, trojky: 6 – 5, rozhodovali: Ženiš, Donát a Šramko, 400 divákov

TEXT: Tomáš Kottra

BK Váhostav-SK Žilina – ŠKP Banská Bystrica 74:45 (13:13, 26:7, 24:16, 11:9)
Najviac bodov: Hoferica 16, Carter 13, Futo 10 – Koczkáš 12. Körner a Hovaňák po 7
TH: 24/18 – 20/10, fauly: 19 – 24, trojky: 3 – 5, rozhodovali: Janáč, Hrabuvčin a Hančík, 550 divákov

Úvod zápasu bol rozháraný, nesúrodý, ani jednému tímu sa nedarilo strelecky. V druhej štvrtine domáci tím nastúpil aktívnejšie a zlomil odpor hostí. Po prestávke sa hráči Žiliny stali už pánmi na palubovke a zvyšovali svoj náskok.

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves – MBK Handlová 80:76 (14:22, 26:21, 16:10, 24:23)
Najviac bodov: L. Johnson 23, Baldovský 21, Jefferson 13 – Barišič 17, Gavlák a Delič po 16
TH: 23/16 – 14/7, fauly: 11 – 22, trojky: 4 – 11, rozhodovali: Zubák, Daňo a Kovalčík, 1000 divákov

Prvý polčas priniesol dve úplne rozdielne štvrtiny. V prvej desaťminútovke „baníci“ z Handlovej zaskočili domácich razantným nástupom a v 7. min svietilo na ukazovateli skóre 3:15. Spišiaci prestriedali, pritvrdili obranu, zlepšili streľbu a v druhej desaťminútovke najmä vďaka presnej Baldovského ruke ukrajovali z náskoku hostí a do kabín šli Handlovčania už iba s trojbodovým náskokom (40:43). Ten Novovešťania v tretej časti hry zlikvidovali úplne a záverečné dejstvo prinieslo napínavý boj o víťazstvo. To si na svoje konto nakoniec pripísali domáci basketbalisti, ktorí v kvalitnom zápase zdolali Handlovú 80:76.

BK SPU Nitra – Basketbal Pezinok 82:88 (18:28, 25:12, 19:27, 20:21)
Najviac bodov: Tomek 26, Bosák 20, Erwin 12 – Sapp 29, Mičuda 17, Lukjanec 11
TH: 21/13 – 23/19, fauly: 21 – 20, trojky: 3 – 5, rozhodovali: Gabara, M. Matejčík a Szibilla, 650 divákov

V úvode mali prevahu hostia, ktorí si už v prvej časti hry vybudovali osembodový náskok (13:5), no ešte pred koncom prvej štvrtiny ho sedembodovou šnúrou zvýšili na desaťbodový. V druhej časti hry sa Nitrania dotiahli najmä vďaka Bosákovi a v 15. min dokonca prebrali vedenie. Nasledovala 16-bodová šnúra v podaní domácich, ktorú zlomil až Mičuda. Po polčasovom skóre 43:40 bolo všetko otvorené. Zlomový moment nastal v polovici tretej časti hry, keď hosťujúci Lukjanec naposledy ukradol vedenie z rúk domáceho družstva. Tí sa ešte pokúšali o comeback, keď 200 sekúnd pred koncom zápasu po Bosákovej trojke bol rozdiel už iba štvorbodový. Majstrovský Pezinok nakoniec nič neponechal na náhodu a domov odchádza so zaslúženým víťazstvom.

BC Prievidza – BK Inter Bratislava 88:83 (20:20, 29:20, 15:20, 24:23)
Najviac bodov: Booker 32, Majoroš 15, Hallet a Uhlíř po 12 – Kucsa 27, Žilík 15, Gavran 14
TH: 24/15 – 11/7, fauly: 12 – 22, trojky: 13 – 12, rozhodovali: Brziak, Bohucký a Fuska, 2100 divákov

V Prievidzi sa hralo vyrovnané stretnutie, v ktorom sa domácim dvakrát podarilo odskočiť na deväť bodov. V záverečnej časti sa Inter dostal do vedenia a Hornonitrania si skomplikovali situáciu. Nakoniec domáci Booker trojkou otočil skóre a v hektickom závere si Prievidžania udržali tesný náskok a vybojovali dôležité víťazstvo.