streda, máj 23. - Dezső (hu) - Želmíra (sk) 1 EUR = 319,53 HUF 24 °C 23.5.2018, Str Lekáreň Bionatur Budovateľská 40, 94501 Komárno 18:00 - 21:00
Región

Práca meteorológov zaujala návštevníkov

Pracovníci klimatologickej stanice Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) v Hurbanove privítali počas dnešného Dňa otvorených dverí (DOD) niekoľko desiatok návštevníkov. V rámci akcie sa napriek nepriaznivému chladnému, veternému počasiu k meteorológom prišli pozrieť ľudia rôznych vekových kategórií. Povedal to jeden z dnešných sprievodcov podujatia, technik SHMÚ v Hurbanove Richard Mikeš.

„Ľudí najviac zaujímalo, ako robíme merania teploty vzduchu a pôdy. Napriek tomu, že dnešné počasie bolo veľmi nepriaznivé, v porovnaní s predchádzajúcimi ročníkmi bola vysoká účasť,“ konštatoval Mikeš s tým, že podujatie bolo propagované na patričnej úrovni. „Potešilo nás, že tu boli aj malé deti, nechýbali ani dôchodcovia a, samozrejme, ani stredná generácia,“ podotkol.

Ako pracovník SHMÚ prezradil, v týchto dňoch, čo sa týka počasia, sa nemáme na čo tešiť. V strednej Európe došlo k ochladeniu počasia, v súčasnosti prevláda premenlivé takzvané aprílové počasie. “Nemôžeme sa hnevať, je to úplne prirodzený jav tohto ročného obdobia,“ priznal.

Účastníčka dnešného podujatia Mária Vallachová z Komárna o akcii SHMÚ hovorila veľmi pozitívne. „Bolo to fajn. Vysvetlili nám veci tak, aby tomu porozumel aj laik,“ zdôraznila.

FEL