Šport 2017. 05. 16.

Pre plavcov KomKo Komárno sa blíži vrchol sezóny

V rámci záverečnej prípravy (keď všetky preteky sú len prípravné) pred vrcholom letnej sezóny – Majstrovstvá Slovenskej republiky pre jednotlivé vekové kategórie, absolvovali naši plavci – Tamara Berkesová, Richard Kardhordó, Max Kopčok, Keve Patus  a Šimon Peťkovský sobotňajšiu časť (06.05.2017) medzinárodných pretekov Orca Cup v Bratislave v 50-metrovom bazéne.

Výborne si počínali najmä chlapci, keď Richard Kardhordó v rozplavbách a popoludní vo finále v priamom súboji porazil svojich najväčších súperov a v disciplíne 200 metrov prsia získal zlatú medailu. Ďaľši chlapci si zaplávali vo všetkých disciplínach osobné rekordy. Tamara Berkesová obsadila vo finále 200 metrov prsia 6.-miesto.

Ďaľšími pretekmi boli medzinárodné preteky Šarengradski Kup v Kruševaci – Srbská republika, tiež v 50-metrovom bazéne. V konkurencii 343 plavco zo štyroch štátov náš Plavecký oddiel KomKo Komárno reprezentovali Tamara Berkesová, Richard Kardhordó, Max Kopčok a Šimon Peťkovský. Významný nárast svojej výkonnosti – zaplávané osobné rekordy – opäť potvrdili chlapci.

Riči Kardhordó si vybojoval zlatú medailu v disc. 100 metrov prsia a striebro na 100 metrov kraul a okrem toho sa stal abslútnym víťazom v kategórii 14 –roč. plavcov.

Zlatú medailu si vyplával v disc. 50 metrov kraul Max Kopčok, Tamara Berkesová si vyplávala 2 x druhé miesto (100 m prsia a 100m kraul) a nakoniec Šimon Peťkovský získal bronzovú medailu v disciplíne 50 metrov prsia.

Blahoželáme!

Zaplávané hodnotné časy a posledné preteky, ktoré budú 20.05.2017 v Jihlave spolu so záverečným týždenným sústredením v Štúrove sú – dúfame  – správnym ukazovateľom cieľavedomej a systematickej práce našich plavcov pred blížiacimi sa Majstrovstvami Slovenskej republiky.