Šport 2010. 10. 03.

Prehra v Leviciach bola zaslúžená

A tak to v Leviciach opäť nevyšlo…

Komárňanskí basketbalisti nastúpili po nevydarenom druhom polčase na Interi v Leviciach, aby ukázali, čo v nich je. Elektrizujúca atmosféra derby zápasu bola umocnená veľkými očakávaniami domácich Levických fanúšikov po dvoch prehrách v úvodných kolách a príchode Dametriho Hilla, ktorého poznáme z dlhoročného pôsobenia v Nitre.

Naši hráči začali veľmi nervózne. Už za minútu sme mali na konte tri fauly (Burrows, Klár a Berkis), za domácich začal výborne Wolfinger. Vyhral rozskok, premenil oba trestné hody, dva krát doskočil v obrane a v tretej minúte premenil trojku a tým za stavu 9:7 dal svoj siedmy bod. Následne pridal trojku aj Andrej Červenka a postupne sme sa začali potápať. Wolfinger si pripísal na konto aj dva bloky, v šiestej minúte Lutovský premenil trojku, čím zvýšil naše manko na 8 bodov, 19:11. Juraj Suja si okamžite pýtal oddychový čas, no ani po ňom sa nám nepodarilo citeľne zlepšiť hru. Strácali sme množstvo lôpt, nevedeli zakončiť, hrali sme staticky. Štvrtina tak skončila za stavu 26:18 a Burrows mal na konte už tri fauly.

Druhá štvrtina začala chudobne na body, no do tretej minúty si Levice vybudovali 12 bodový náskok. Ten však dlho neudržali a do tej šiestej sme ho postupne skrátili na 3 body – 33:30. Potom sme však stratili tri lopty po sebe a razom to bolo o 9. Do konca polčasu sme ešte dokázali znížiť na rozdiel štyroch bodov. Hecol Klár, ktorý minulú sezónu obliekal tiež dres Levíc a dobre zahral aj Berkis, ktorý v poslednom útoku polčasu netrafil trojku, no loptu si doskočil a zakončil za dva body. Polčas sa skončil za prijateľného stavu 42:38

Druhý polčas sme začali dobre a podarilo sa nám vyrovnať, no opäť sme stratili tri útoky po sebe a Levice si poľahky začali budovať náskok. Nepomohol ani oddychový čas. Keď v šiestej minúte zvýšil Červenka na rozdiel 9 bodov a minútu na to pridal Richard Klein ďalšie z mnoha trojbodových zakončení. Hráči si opäť šli oddýchnuť a vypočuť taktické pokyny trénera. Napokon sme štvrtinu ukončili veľmi nepriaznivým skóre 71:55 a do konca zápasu sa už neudialo prakticky nič, čo by stálo za zmienku. Zápas teda skončil víťazstvom Levíc 88:77.

Hodnotenie zápasu:

Jednoznačným hráčom zápasu je Joe Wolfinger, ktorého mnohí fanúšikovia nielen Levíc odpisovali. Tento bývalý nevýrazný hráč sa očividne pomaly chytil a ako to býva, exceloval v zápase proti Komárnu. 28 bodov, 14 doskokov, 3 bloky a len jeden faul. Naši hráči zaostávali prakticky vo všetkom. Slabí pod košom, málo sa hýbali, netočili dostatočne loptu, čoho výsledkom je menej doskokov, asistencií a samozrejme bodov. Za prehru však môžu asi hlavne zbytočné straty lôpt. Stratili sme ich až 13 a súper mal len 2 zisky, čo znamená, že okolo 10 strát boli kroky, za čiarou a podobne. Len Jackson ich mal 7!

Môžeme oplakávať zápas na Interi a je jasné, že keby Berkis zahral aspoň z polovice to, čo dnes na Interi, mali by sme o bod viac. Takto ostali v negatívnej bilancií, opäť v druhej polovičke tabuľky a pomôže nám len rapídne zlepšená hra, pretože v najbližších kolách cestujeme do Spišskej Novej Vsi a Prievidze, v blízkosti Komárna sa objavíme až po jednokolovej prestávke – 16. októbra v Dunajskej Strede o 16:00.

Veríme, že ide len o nutné facky na začiatok sezóny, aby hráči pochopili, že sa zápasy nevyhrajú samé od seba! Komárno do toho!

Fotogalériu zo zápasu si môžete pozrieť TU!