Šport 2011. 04. 03.

Prelínačka o pustup do Extraligy zatiaľ Komárňanom nevychádza

Hráči VK Spartak Komárno, ktorí obsadili v tabuľke 1. Ligy – západ druhé miesto, včera o 10. Hodine nastúpili v telocvični univerzity J. Selyeho na úvodný zápas prvého z dvoch turnajov prelínacej súťaže o postup do extraligy mužov proti Zvolenčanom, víťazom prvej ligy zo stredného Slovenska. V druhom, o 18:30 si zmerali sily s víťazom z východu – Vranovom nad Topľou.

VK Spartak Komárno – MVK VAV Lokomotíva Zvolen – 13:00

Úvod stretnutia bol vyrovnaný a dal tušiť asi päťdesiatke prítomných divákov, že v ňom budú rozhodovať maličkosti a väčšia fyzická aj psychická odolnosť. Prvý set Komárňania po hektickom závere dokázali doviesť do víťazného konca a prekvapili tak súpera, ktorý nedokázal húževnato hrajúcim chlapcom z Komárna kontrovať ani v druhom sete, a tak po dvoch setoch, ktoré sa skončili v pomere 27:25 a 25:20 bol stav priaznivý pre Komárno 2:0.

V treťom sete však hráči Zvolena dokázali pribrzdiť naše víťazné ťaženie a po menšej strate koncentrácie hráčov Komárna a niekoľkých chybách napokon vyhrali tento set 14:25. Prítomní diváci plní očakávaní verili, že sa Komárňania po tomto neúspešnom sete zomknú a hráči sa nadýchnu na víťazstvo v zápase. Tí aj nastúpili do štvrtého setu odhodlaní zvíťaziť a ako sa neskôr ukázalo, tento set bol kľúčovým pre celý zápas.

Po úspešnom úvode a niekoľkých ukážkových útokoch vyhrávali hráči VK nad svojim súperom v pomere 9:5. Za tohto stavu si tréner hostí bral oddychový čas, po ktorom však Komárňania pridali po perfektnom dvojbloku ešte jeden bod a zdalo sa, že hru majú pevne v rukách. Prišla ale opäť chvíľa nesústredenia a hostia po mini šnúre troch bodov za sebou skresali z náskoku Komárna. V tomto momente si oddychový čas bral pre zmenu tréner domácich, ktorý sa počas neho snažil svojich zverencov hlavne upokojiť, čo sa mu čiastočne podarilo, pretože sa hra za minimálneho vedenia Komárna znova vyrovnala. Za stavu 12:10 sa však po sporne odpískanej lopte proti domácim dvomi úspešnými podaniami za sebou podarilo hosťom vyrovnať na 14:14 a tak sa začínalo prakticky od začiatku. Táto fáza stretnutia však domácim nevyšla podľa očakávaní a technicky o čosi lepšie disponovaní hráči Zvolena zavelili do protiútoku, keď sa šnúrou troch bodov dostali do rozhodujúceho trháku v tomto sete. Hra Komárna bola v týchto fázach zápasu bezzubá a bloky hostí sa zdali byť pre našich hráčov neprekonateľnou prekážkou. Nepomohlo ani dvojité striedanie v tíme Komárna, ani oddychový čas za stavu 15:19 a tak sa Zvolenčania mohli tešiť z vyrovnania stavu stretnutia na 2:2, po víťazstve 18:25 v štvrtom sete.

K lámaniu chleba teda malo dôjsť v piatom rozhodujúcom sete. Úvod tohto setu bol znova vyrovnaný a súperi pridávali po bode až do stavu 4:4, kedy sa hráčom Zvolena podarilo nakloniť misky váh na svoju stranu. Po lepšej hre v poli a presnejšom zakončení viedli už 4:8, avšak aj vďaka enormnému úsiliu a obrovskej snahe, ktorú Komárňanom nemožno odoprieť sa dokázali naši hráči vrátiť do zápasu a znížiť na 7:8. To bol znova impulz pre trénera hostí, ktorý si opäť musel zobrať oddychový čas. Taktika mu perfektne vyšla, pretože hneď tesne po ňom sme podávali do autu a hráči Zvolena si dvomi bodmi za sebou zaistili rozhodujúci náskok a našim hráčom sa na súpera už nepodarilo dotiahnuť. I keď mala hra v tejto finálnej fáze naozaj vysokú úroveň a nám sa podarilo ešte odvrátiť prvý mečbal Zvolena za stavu 10:14, po vynikajúcom krížnom smeči Zvolenčanov do voľného priestoru však hráči VK Spartak Komárno podľahli v náročnom boji v rozhodujúcom sete hráčom MVK Zvolen v pomere 11:15 a zaknihovali si tak prehru v celom stretnutí po výsledku 2:3 na sety.

VK Spartak Komárno – MVK VAV Lokomotíva Zvolen 2:3 (25,20,-14,-18,-11)

VK Spartak Komárno – MŠK Vranov nad Topľou – 18:30

V druhom dnešnom stretnutí narazil VK Spartak Komárno na prvého z dvojice družstiev z východného Slovenska, na tím MŠK Vranov nad Topľou. Po prehre v dopoludňajšom stretnutí chceli chlapci z Komárna nie len dokázať sami sebe, že vedia zabojovať, ale iste chceli tiež na dané pomery slušný počet verných fanúšikov, ktorých sa zišlo na súboj „západu s výchdom“ cez 70,  potešiť víťazstvom.

Tím Vranova si po vyrovnanom začiatku prvého setu začal nenápadne budovať minimálny náskok a pri prvom technickom timeoute vyhrávali 6:8. Komárňania sa ešte stihli priblížiť na rozdiel jedného bodu, avšak po niekoľkých zle zvládnutých príjmoch si tréner Komárna vypýtal svoj prvý oddychový čas za stavu 7:11. Aj po ňom však problémy s príjmom pokračovali a pridali sa k nim aj chyby pri prechode na sierť a tak náskok súpera narástol na 6 bodov. Druhý oddychový čas Komárna si tréner vypýtal za stavu 12:18 ale ani tento krát sa mu nepodarilo zmobilizovať sily hráčov natoľko, aby dokázali zvrátiť nepriazdnivý stav. Do konca setu však ešte hráči Komárna zlepšili dovtedy neúčinné bloky a odrazili niekoľko útokov najlepšie smečujúceho hráča Vranova, takže prišiel na rad aj oddychový čas Vranova, avšak prehru v prvom sete už nedokázali odvrátiť. Záverečný stav 20:25.

V druhom sete sa hra odvíjala veľmi podobne ako v tom prvom. Hráči Vranova predčili našich hlavne na sieti, kde dominovali nie len v útoku, ale hlavne pri blokoch. Škoda nášho nedotiahnutého útoku za stavu 6:7, kedy nás hráči Vranova úspešne zablokovali na sieti a po malej trojbodovej šnúre donútili nášho trénera vybrať ďalší oddychový čas. My sme však v závere setu ešte stihli podať do outu a stratiť ľahkú loptu po nedorozumení a tak sa konečný stav upravil na rozdiel siedmych  hodov 18:25.

Tretí set ešte živil naše nádeje na prípadné víťazstvo. Začali sme ho oveľa sústredenejšie, zlepšili sme prechod na sieť, ale čo bolo pre nás najdôležitejšie, začali sme konečne blokovať a razom sme prebrali iniciatívu. Postupne sme zvýšili svoj náskok na sľubné 4 body (14:10), lenže tak ako v prvých dvoch setoch sme sa ani teraz nedokázali vyvarovať chýb, čo súper dokonale využil. Po dvoch uliatych „druhých“ loptách zlepšil hru v poli aj na sieti a šnúrou 8-ich bodov najprv vyrovnal stav na 14:14 a potom sa ujal vedenia 14:18 a na otočenie stavu hráčom Komárna zostával už len malý priestor. V búrlivej atmosfére však nezložili zbrane a pokúsili sa vrátiť do zápasu. Za stavu 21:22 hráči Vranova znova dominovali na sieti a podarilo sa im zblokovať smečovanú loptu z inak dobre pripraveného útoku Komárňanov. Po tomto momente sme dokázali uhrať už len jediný bod a tak sa po napínavom priebehu tretí set skončil víťazstvom Vranova v pomere 22:25 a celý zápas 0:3.

VK Spartak Komárno – MVK VAV Lokomotíva Zvolen 0:3 (-20,-18,-22)

Dnes nastúpia naši hráči proti Prešovu o 13:00. Príďte ich povzbudiť rovnako, ako včera! KOMÁRNO DO TOHO!