Šport 2011. 04. 06.

Primátor ocenil najlepších športovcov za rok 2010

Šach, motorsport,  vodácke, bojové i kolektívne športy – celkovo deväť úspešných športovcov si prevzalo včera z rúk primátora ocenenie za reprezentáciu mesta na národnej, ale aj medzinárodnej úrovni.

Mnohí z nich patria ešte do juniorských kategórií, čo dáva prísľub úspechov aj do budúcnosti. Tie navyše motivujú ostatných k tomu, aby sa tiež zapojili do rôznych tréningových procesov, ktoré síce ešte nie sú zárukou úspechu, no športové aktivity a mnohokrát prítomné sebazaprenie sa odzrkadlia nielen na tele, ale aj na duchu.

VIKTOR DEMIN
15-násobný majster Slovenska je členom Komárňanského kajak – kanoe klubu. Vlani na súťaži Olympijských nádejí v Piešťanoch dosiahol dvakrát 4. miesto. Na Majstrovstvách Európy v Moskve vybojoval chvályhodné tretie umiestnenie. Ako študent maďarského gymnázia dosahuje okrem športových úspechov aj dobré študijné výsledky a v kolektíve strediska rýchlostnej kanoistiky je veľmi obľúbený. Trénuje ho Ladislav Polhammer.

MARIAN DRAGÚŇ
Talent Plaveckého klubu Delta sa v roku 2010 zúčastnil na mnohých významných pretekoch doma i v zahraničí. Bol úspešný na Letných majstrovstvách Slovenska v Žiline, kde vybojoval raz prvé a dvakrát druhé miesto. Na celoštátnych zimných majstrovstvách bol dvakrát štvrtý a raz získal zlatú medailu. Úctyhodne reprezentoval naše mesto aj na súťaži ARENA CUP v Prahe, kde dosiahol dvakrát prvé a raz druhé umiestnenie. Všetky tieto výsledky dosiahol v plaveckom štýle prsia. Trénuje ho Michal Knihár.

ZSÓFIA ÉDES
Je úspešnou členkou družstva Komárňanského šachového clubu v druhej aj v tretej lige. Vlani sa v Banskej Štiavnici stala Majsterkou Slovenska v kategórii junioriek. Na celoštátnych majstrovstvách dievčat v Ružomberku získala tretie miesto a bola členkou víťazného družstva žien klubu v extralige. Zúčastnila sa aj Majstrovstiev sveta junioriek v Poľsku. Chvályhodne reprezentovala mesto aj ako členka družstva šachového klubu v Pohári družstiev Európskych majstrov v Bulharsku. Jej trénerom je Imre Kukel.

JARAUN KEVON BURROWS
203 cm vysoký basketbalista extraligového Mestského basketbalového klubu Komárno prišiel do družstva v januári 2010 a hneď sa zaradil medzi najlepších hráčov ligy. Vyniká prakticky vo všetkých štatistických ukazovateľoch obsadzuje popredné umiestnenia v TOP 10. Na základe hlasovania divákov sa dostal do základnej päťky západu All Stars zápasu v decembri v Leviciach, kde dosiahol 30 bodov, 6 doskokov a 2 asistencie. Po zápase získal aj ocenenie MVP (najužitočnejší hráč zápasu) a zároveň vyhral aktraktívnu sprievodnú súťaž Slam Dunk Competition (súťaž vo vešaní).
Jeho hru vysoko hodnotí aj odborná verejnosť, veď v prebiehajúcom ročníku extraligy ho štyrikrát zaradili medzi najlepšiu trojicu hráčov týždňa.

BIANKA MIHALIKOVÁ
Členka Dievčenského volejbalového klubu Komárno hrá v základnej zostave družstva kadetiek, ktoré dlhodobo suverénne vedie tabuľku súťaže. Na Medzinárodnom turnaji junioriek bola Bianka, ako o 3 roky mladšia, vyhlásená za najlepšiu hráčku turnaja. Po pozoruhodných výkonoch bola ako najmladšia zaradená do výberu predkadetiek Slovenskej republiky. Od septembra 2010 sa stala hráčkou špičkového klubu Slávia UK Bratislava. Jej trénermi sú Dr. Ondrej Óváry a Milan Žibrita.

ZSOLT NÉMETH
Člen Volejbalového klubu Spartak Komárno sa volejbalu venuje od roku 2003. S družstvom klubu v máji 2010 získal 4. miesto na Majstrovstvách Slovenska kadetov. V septembri na medzinárodnom turnaji, ako hosťujúci hráč spolu s ďalším hráčom klubu Dávidom Ferenczom, v družstve Severného Írska získali titul majstra Veľkej Británie. Momentálne je na hosťovaní v Nitre, kde hrá za kadetov. Jeho trénermi sú jeho otec, Ing. Edmund Németh a Ľudovít Jobbágy.
Zsolt momentálne hrá v reprezentácii Slovenska v Belgicku.

RÓBERT SAYKA
Ako zakladateľ športového odvetvia kempo na Slovensku je držiteľom 4. Danu. Zastáva aj funkciu predsedu Slovenskej asociácie Kempo a je aj trénerom Komárňanského Kempo klubu. Je dvojnásobným majstrom sveta, viacnásobný majster Európy a Maďarskej republiky v kempe. Mladí členovia komárňanského klubu pod jeho vedením dosahujú vynikajúce výsledky. Pýšia sa viacerými titulmi majstra Európy a majstra sveta. Majstrom Róberta Sayku je János Weiszengruber z Tatabánye.

ANDREJ SÁK
Osemnásťročnému členovi komárňanského Cassone karate klubu vlaňajšia športová sezóna v rámci celoslovenských súťaží priniesla titul Majstra Slovenska v športovom zápasení kumite v kategórii juniorov do 73 kg a v seniorskej kategórii mužov skončil na druhom mieste. Svoje prvenstvo v juniorskej kategórii obhájil aj na medzinárodnej súťaži Slovakia Open. Na Majstrovstvách sveta detí, juniorov a seniorov v Taliansku vo viacerých disciplínach obhájil minuloročný titul Majstra sveta v kumite a v kategórii seniorov sa umiestnil na treťom mieste. Celková bilancia sú 4 zlaté, 1 strieborná a 3 bronzové medaily. Trénuje ho Albert Santus.

PETER ŠTEFANOVIČ
Mladý talent Klubu vodného motorizmu KORMORÁN začal pretekať v roku 2005. Vlani v kategórii OSY-400 dosiahol nasledovné úspechy: na Majstrovstvách Slovenska sa umiestnil na 2. mieste, na Slovenskom pohári sa stal prvým a bol najlepší aj na majstrovstvách Európy, kde si vybojoval 1. miesto aj v kategórii Formula Future. Jeho tréner, Miroslav Bazinský, mladší je právom hrdý na jeho výsledok na Majstrovstvách sveta, kde skončil na poprednom 15. mieste.