Šport 2016. 06. 14.

Richard Kardhordó (PO KomKo Komárno) s úspechom na Majstrovstvách SR v plávaní

V dňoch 10.–12.06.2016 sa v otvorenom 50 metrovom bazéne v Štúrove konalo vrcholné podujatie pre vekovú kategóriu 13-14 roč. plavcov, ktorým boli Letné Majstrovstvá Slovenskej republiky v plávaní.

Náš Plavecký oddiel KomKo Komárno v konkurencii 242 plavcov z rekordných 50 oddielov – klubov z celého Slovenska v náročných poveternostných podmienkach (niekoľkokrát prerušené preteky) mimoriadne úspešne reprezentoval 13-ročný plavec Richard Kardhordó. V oboch prsiarských disciplínach si vybojoval 2x bronzovú medailu, 100 metrov časom 1:17,27 a 200 metrov časom 2:48,87. V disciplíne 200 metrov voľný spôsob obsadil 6. miesto a na 50 metrov voľný spôsob skončil na 16. mieste. Vo všetkých štartoch si okrem toho zaplával svoje osobné rekordy v 50 metrovom bazéne.

Medailovú žatvu Plaveckého oddielu KomKo Komárno v letnej sezóne 2016 teda rozšíril na počet 12 medailii z vrcholného podujatia.

K príkladnej reprezentácii PO KomKo Komárno a mesta Komárno úprimne blahoželáme!

39aa8be5-85f7-45b8-8847-adf7fb8e4992
Ceny odovzdávala Martina Moravcová, najúspešnejšia plavkyňa v histórii SR a delegat Slovenskej Plaveckej Federácie Dagmar Krausová

3605b416-83de-4f8a-ba05-b717e2f61a21