Šport 2014. 10. 15.

BASKET: Komárno rozstrieľalo Spišskú

Sedemnásť trojek a skóre vyše sto bodov. Komárno stále bez prehry.

Komárno vyhralo presvedčivo aj zápas štvrtého kola. ‚Obuvníci‘ cestujú domov zo Spiša s výhrou o 30 bodov, pričom sa im podarilo prekonať stobodovú hranicu.

Spišiaci boli vo vedení iba dvakrát a to za stavu 2:0 a 5:3. Po piatich minútach ale už bolo 5:14 a tento nástup z úvodu prakticky rozhodol zápas v prospech Komárna. Spišiaci znížili ešte na 14:19,  no do konca prvej štvrtiny to bolo 16:25, Komárňania potom už len kontrolovali stretnutie. V zápase rýchlo pribúdali body, najmä hostia to skúšali často a aj triafali spoza oblúka. Štatisti im narátali až 39!!! trojkových pokusov, pričom premenili 17. Darilo sa aj Spišiakom, ktorí dali 9 z 20.

Zápas sa dohrával za tridsaťbodového náskoku Komárna, do zápasu po prvej štvrtine už nezasiahol Michal Maslík, ktorý si poranil ruku.

Obuvníci sú tak aj naďalej nezdolaní a vedú po štyroch kolách extraligovú tabuľku.