Šport 2014. 11. 19.

BASKET: Komárno vyhralo v Bratislave nad Karlovkou

Komárno sa v 14. kole v Bratislave nepomýlilo.

„Mišo Maslík je x-faktor dnešného zápasu,“ opakoval komentátor video-prenosu na portále tvcom.cz. A veru, rodák z Trstennej robil pod košom Bratislavčanom obrovské problémy. Jeho pätnásť bodov a deväť doskokov malo značný vplyv na výhru hostí. Hoci center Komárna ostal jeden doskok od double-double, svojimi dnešnými štatistikami prekonal uplynulú sezónu.

Hoci podľa výsledku vyzerá byť zápas relatívne jednoznačný, Komárňania museli o výhru bojovať takmer plných 40 minút. V boji im chýbali zranení Stojanov a Kratochvíl, svoj deň dnes nemal Alawoya. Tradične dobre zahrali Bannister a Jankovič.

Komárnu pomohli dve trojky z konca prvej štvrtiny, ktorými sa dostalo do vedenie 24:16. Od toho momentu držali hostia vedenie vo svojich rukách a Karlovke sa podarilo iba znížiť na šesť bodov. V druhej polovici druhej štvrtiny Komárno viedlo aj o osemnásť bodov a vyzeralo to, že je rozhodnuté. Problémom sa ale javili tri fauly Kozlíka, Maslíka a Alawoyu.

Klarlovka v druhom polčase postupne náskok hostí znižovala, no zakaždým, keď sa dostala zásluhou Bečaríka, alebo Hofericu na dostrel, začali Komárnu padať strely z oblúka. Skvelú ruku predviedol opäť Marchyn, v závere aj Bannister.

Asi dvadsiatka fanúšikov Komárna sa tešila z tretej výhry Obuvníkov v rade.

VŠEMvs Karlovka Bratislava – MBK Rieker Com Therm Komárno 81:94 (34:49)
Najviac bodov: Bečarik 20, Hoferica 15, Židzik a Kucsa po 11 – Jankovič a Bannister po 19, Marchyn a Maslík po 15, 250 divákov