Šport 2014. 10. 19.

VOLEJ: Prešovčanom vyšla podpásovka, Spartakovcov posunuli na druhé miesto

Prešovu vyšiel taktický ťah, Komárňania v nedeľu už nemali síl.

Volejbalisti komárňanské Spartaku VKP mali počas tohto víkendu náročnú úlohu. Lídra najprv v sobotu čakala povinná jazda s hráčmi Myjavy a v nedeľu museli cestovať až do Prešova. Zápasy pritom nedelilo ani 20 hodín, pretože Prešovčania domáci zápas naplánovali na 16:00, pričom obvyklý termín začiatku stretnutia je 18:00.

V prvom zápase išlo všetko podľa predpokladov. Komárno nedalo Myjave najmenšiu šancu na úspech. Okrem prvého setu, v ktorom agilní hostia vzdorovali, mali Komárňania jasne navrch. Zápas napokon pohodlne vyhrali pomerom 3:0.

Spartak VKP Komárno – TJ Spartak Myjava 3:0 (24, 12, 14)
77 minút, rozhodovali: Juráček, Tiršel

Hneď po zápase sa museli presunúť do Banskej Bystrice, skade ráno vyštartovali do Prešova, kde ich čakal boj o prvé miesto v tabuľke. S náskokom jedného bodu mali menšiu výhodu, ktorá sa napokon ukázala ako dôležitá. Po prehre 2:3 na sety totiž oba tímy majú vyrovnaný počet bodov, Prešovčania vedú iba o jeden vyhraný set.

Komárňania hrali s domácimi vyrovnanú partiu až do samého záveru. Zápas trval dve a štvrť hodiny, na výkone Komárňanov sa prejavila únava z cestovania. Vo štvrtom sete dorovnali hostia na 2:2, v piatom dokonca viedli 10:7, no napokon Prešov ôsmimi bodmi v rade otočil a pripísal si dôležité víťazstvo.

VK Mirad PU Prešov – Spartak VKP Komárno 3:2 (22, -20, 21, -19, 10)
137 minút, rozhodovali: Malík, Daruľa