Šport 2016. 03. 23.

Spring prix of Žilina

Od piatkového poobedia 18. marca sa na žilinskej plavárni konal už XV. ročník medzinárodných plaveckých pretekov Jarná cena Žiliny.

Svoju formu si prišli overiť plavci z 54 domácich aj zahraničných klubov. Okrem Slovákov sa na preteku predstavili aj plavci z Českej republiky, Maďarska, Poľska, Ukrajiny, Rumunska, Estónska a Slovinska. Počas štyroch súťažných poldní skočilo 530 plavcov do vody celkovo viac ako 2800 krát. Na podujatí sa zúčastnili aj plavci z Komárna Kevin BielikBence Dikácz (obaja J&T Sportteam Bratislava).

V kategórii 13-14 ročných Kevin získal 6x zlato, 1x striebro, 2x bronz a bol za najlepší bodový výkon podujatia odmenení za čas 4:55.74 na 400m polohové preteky.

V kategórii 11-12 ročných Bence získal 6x zlato, 2x striebro a v celkovej medailovej štatistike pretekov (Multi medailisti) sa umiestnil na prvom mieste.

Kevinovi a Bencemu za výborné výkony gratulujeme!