Šport 2011. 02. 17.

Trápenie na oboch stranách, dva body do Levíc

Životne dôležitý zápas. Aj takto označovali pred vstupom do športovej haly fanúšikovia oboch táborov derby zápas, ktorý mohol napovedať veľa o tom, ako bude vyzerať stred tabuľky.

V takýchto derby zápasoch je len ťažko hľadať favorita a nervozitu bolo cítiť v hľadisku, ako aj na palubovke. Do zápasu sme vkročili svižne a hoci sa nás Levice v prvých momentoch držali, v polovici prvej štvrtiny sme viedli už o 8 bodov. Do konca štvrtiny z nám hostia z náskoku ukrojili len dva bodíky a tak sme mohli byť spokojní. 24:14.

Druhú štvrtinu sme začali tiež dobre aj vďaka tomu, ako sa súperov pivot Bernard trápil pri streľbe spod koša. Braňo Laco zvyšoval trojkou v dvanástej minúte na 28:18, no hosťujúci Klein odpovedal rovnakou kartou. V 14. minúte Levičania znížili na 3 body, no následne padli trojky Berkisovi aj Lacovi a súper si bral v správnej chvíli oddychový čas. Po ňom prišli chvíle práve trápiaceho sa Bernarda, ktorý dal v krátkom časovom úseku 5 bodov a keď dva pridal aj Koštomaj, hostia sa dostali na dostrel. Do konca polčasu však nevyužili dva útoky a teda sa domácim ‚Obuvníkom‘ podarilo zvýšiť náskok na bezpečnejších 6 bodov. So stavom po polčase sme spokojní byť veľmi nemohli, no stav 40:34 bol aspoň sčasti potešujúci.

Čo však prišlo v tretej časti hry, sa nedalo takmer ani sledovať. Hostia za štyri minúty šnúrou 9 bodov otočili stav vo svoj prospech na 40:43, z trápenia nás síce vykúpil trojkou kapitán Berkis, no z našej strany to bola bieda až do konca zápasu. V druhom polčase sme totiž dali iba 18 bodov a napínavý bol zápas len preto, že sa Levičanom ‚darilo‘ strácať zbytočné lopty a nepremieňať viaceré strely. Na ihrisku sa miestami bojovalo, miestami sme mali pocit, ako keby naši hráči (hlavne v útoku) nemali ani snahu urobiť niečo so strácajúcim sa víťazstvom. Levičania zlepšili obranu, pristupovali k našim hráčom agresívnejšie a nedovolili im nič iné, iba točiť loptu okolo perimetra.

Do poslednej časti hry sme šli síce s jednobodovým náskokom, no súper prebral necelé štyri minúty pred koncom stretnutia vedenie a až ho z rúk nepustil. Iskierky nádeje sme sa snažili vykresať faulami v samom závere, no úspech nám nepriniesli.

MBK Rieker Komárno – Astrum Levice 58:65 (24:18, 16:16, 8:15, 10:16)
Najviac bodov: Burrows 22, Berkis 14, J. Johnson a Laco po 6 – English 14, Bernard a Vojtek po 13
TH: 12/8 – 13/9, trojky: 6 – 2, fauly: 21 – 15, rozhodovali: J. Janáč, Pipíška a Doušek, 850 divákov

Pohľad na tabuľku už nie je taký radostný, ako pred dvoma týždňami. Po tom, čo sme mali teoretickú šancu obsadiť druhé miesto, momentálne budeme zrejme vďační aj za štvrté. Pri takýchto výkonoch, aké naši hráči ukazujú v posledných zápasoch, nemôžeme pomýšľať na lepšie umiestnenie. Na krk nám dýcha Handlová a Levice, vyššie ešte zaručene bude rúbať aj Žilina. Treba veriť, že sa chlapci nabudia do ďalších stretnutí.