Šport 2014. 11. 20.

Úspešný víkend plavcov Delta klubu Komárno

Plavci plaveckého klubu DELTA Komárno počas víkendu 15.-16.11.2014 úspešne reprezentovali naše mesto.

V sobotu 15.11.2014 sa predstavili na výborne obsadenom mítingu 29. Vöcklabrucker Raiffeisenbankmeetingsa v rakúskom Vöcklabrucku, kde nás reprezentovali Michal Knihár, ml. a Udvardi László, pre ktorých to bola príprava na blížiace sa Majstrovstvá Slovenska v ich vekovej kategórií. V silnej konkurencií plavcov z Rakúska, Maďarska, Nemecka a Slovenska vybojoval Michal Knihár ml. striebornú medailu na 50m motýlik najlepším výkonom roka v SR v jeho vekovej kategórií  a bronzovú medailu na 50m prsia, pričom pridal aj vynikajúci výkon na 200m polohové preteky kde skončil na 6. mieste ale triumfoval vo svojom ročníku narodenia.

uszas-2

V nedeľu 16.11.2014 sa naši najmladší plavci predstavili na pretekoch plaveckých nádejí v Bratislave, na ktorých sa zúčastnilo 242 pretekárov z 23 klubov. Náš klub reprezentovali Tomáš Kováč, Viktor Zauko, Miriama Szászová, ktorí sa zúčastnili už viacerých pretekov a Ema Szászová, Nina Masárová, Sofia Masárová a Lara Bjanka Šajben, pre ktoré to bola súťažná premiéra. Naši plavci potvrdili, že práca so začínajúcimi plavcami v našom klube pod vedením trénera Michala Knihára st. je na vysokej úrovni keď klub skončil celkovo na štvrtom mieste so ziskom troch zlatých a jednej striebornej medaile, o ktoré sa postarali Tomáš Kováč ziskom zlata na 25m prsia a striebra na 25m motýlik a Miriama Szászová ziskom zlatých medailí na 25m voľný spôsob a 25m motýlik. Všetci plavci si na pretekoch prekonali predchádzajúce osobné rekordy.

Kompletné výsledky z týchto ako aj ostatných pretekov ako aj informácie o činnosti nášho plaveckého klubu nájdete na našej novej webovej  stránke .