Šport 2011. 01. 06.

V dramatickom závere sme nestačili na Spišiakov

Ani druhý zápas v nekompletnej zostave sme nedokázali vyhrať. Aj keď sa dá povedať, že hráči podali znova sympatický výkon. Tentoraz nám chýbal už iba nový pivot, ten by sa mal v Komárne ukázať už dnes.

Do Spišskej novej Vsi sme nešli s veľkými očami. Veď okrem toho, že máme stále nekompletnú zostavu, sú Spišiaci doma veľmi silný súper, veď z 10 domácich zápasov prehrali iba jediný! Napriek tomu sme mali čo ponúknuť a boli sme schopní zabojovať o dva body. No začali sme zle. Súper si už v úvodnej štvrtine zápasu vypracoval 10 bodový náskok, ktorý sme museli dobiehať. Do zápasu vstúpil skvelým spôsobom Michal Maslík, naopak Burrows sa pre chorobu trápil. Súper mu veľa priestoru nedal počas celého zápasu. Štvrtinu sme ukončili za nelichotivého skóre 25:14.

Druhú časť hry sme začali dobre. Berkis trafil trojku a Klár pridal 4 body. Následne sa však súper zobudil z letargie,  začal lepšie brániť a stratili sme až päť útokov po sebe! Na to reagoval Juraj Suja oddychovým časom, no to bolo už zase o 11 a tento náskok Spišiaci ešte zvýšili v polovici druhej štvrtiny na 15 bodov. Do konca polčasu im však nevyšlo niekoľko útokov a tak sme znížili na prijateľných 7 bodov. To sa ale nepáčilo domácemu Baldovskému a ten uzavrel trojkou na polčasových 42:32.

Tretia štvrtina bola celých šesť minút bez výraznejšej zmeny vo vedení Spišskej novej Vsi. No potom padla novému hráčovi v drese Komárna Braňovi Lacovi trojka, na ktorú súper neodpovedal, stratil niekoľko útokov a my sme znížili na 2 body. Do konca štvrtiny ešte domáci upravili na 57:53, no bolo jasné, že sa pokúsime o zvrat.

K dráme medzi Komárnom a Spišskou novou Vsou prišlo aj v poslednom meraní síl, v 15. kole!

A ten aj prišiel! Najprv sme nechali Spišiakov ujsť na rozdiel 8 bodov, no potom zapol na plné obrátky Marek Jurík. V priebehu necelých 7 minút dal všetkých svojich 11 bodov, z toho tri trojky a zrazu sme 21 sekúnd pred koncom zápasu viedli o bod! Domáci však po oddychovom čase lepšie zvládli záver, keď sa im podarilo skórovať a za zvyšné sekundy, ktoré sme mali k dispozícii sa nám už nepodarilo zakončiť. Naopak, rozhodcovia odpískali nášmu rozohráčovi Johnathonovi Jonesovi kroky, čo za stavu 75:74 bolo rozhodujúce.

Tí, čo zápas sledovali, sa nedokázali zhodnúť  v tom, či to kroky na konci boli, alebo nie. Spýtali sme sa teda priamo Johnathona, či ‚krokoval‘, alebo bol súperovým faulom ‚donútený‘.„Nemyslím si, že som mal kroky. Ale rozhodca, ktorý ich odpískal, stál za mnou. Takže jemu sa mohlo zdať, že to kroky boli. To rozhodnutie mohlo ísť asi na obe strany. Je škoda, že zápas napokon rozhodne jedno takéto rozhodnutie rozhodcu.“

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves – MBK Rieker Komárno 77:74 (25:14, 17:18, 15:21, 20:21)
Najviac bodov: Jones 19 (5 asistencii), Maslík 15 (9 doskokov), Burrows 14 (7 doskokov), Jurík 11, Berkis 8, Laco 5 (6 doskokov), Klár 4
TH: 31/25 – 14/10, trojky: 2 – 6, fauly: 14 – 25, rozhodovali: Gabara, Karniš a Perečinský, 1000 divákov

TEXT: Tomáš Kottra

BC Prievidza – Astrum Levice 71:56 (18:13, 21:16, 20:14, 12:13)
Najviac bodov: Fears 21, Ridzoň 13, Hallet 12 – Vojtek 15, Toroman 10, Kostomaj 9.
TH: 15/12 – 12/8, trojky: 3 – 6, fauly: 16 – 19, rozhodovali: J. Janáč, Tomašovič a Doušek, 2 300 divákov.

Domáci vybojovali povinné víťazstvo nad kvalitným súperom, ktorý s nimi dlho držal krok. V 14. min viedla Prievidza len o 2 body – 21:19. Hornonitrania však predsa len postupne hosťom bodovo odskočili. Najvyšší rozdiel bol na konci 3. štvrtiny – 59:43. V záverečnom dejstve domáci trochu vyšli z tempa a súper vycítil príležitosť. No poldruha minúty pred koncom za stavu 63:56 strelil domáci kapitán Fears trojku a premenil aj trestný hod za faul. Následne sa Levičania dostali do herného kŕča a definitívne odpadli.

BK SPU Nitra – BK Iskra Svit 86:65 (22:18, 20:25, 27:9, 17:13)
Najviac bodov: Bosák 28, Erwin 15, Žiak 14 – McCoy 17, Adams 13, Votroubek 12
TH: 19/14 – 9/7, trojky: 8 – 6, fauly: 16 – 17, rozhodovali: Pipíška, Kuzmiak a Margala, 500 divákov

Nitrania nastúpili bez zraneného Tomeka. V prvej štvrtine sa domáci dostali do mierneho vedenia, no v druhej časti hry oň prišli. Zvrat prišiel po polčase, keď Nitra prestrieľala hostí v pomere 27:9. V záverečnej štvrtine sa už Svitu nepodarilo zvrátiť nepriaznivý stav a Nitra si pripísala zaslúžené víťazstvo.

MBK Handlová – ŠKP Banská Bystrica 91:57 (26:16, 18:10, 26:10, 21:21)
Najviac bodov: Gamma 30, Delič 21, Nuber 15 – Velčič 16, Marchyn 15, Dorazil 9
TH: 33/17 – 15/11, trojky: 4 – 4, fauly: 21 – 27, rozhodovali: Ženiš, Fuska a Kurpaš, 900 divákov

Handlová bola v stretnutí od prvej do poslednej sekundy lepším tímom. Hostia nedokázali vzdorovať domácim útokom, navyše Handlovčania ich vynikajúco bránili a zaslúžene zvíťazili jednoznačne 91:57.