Šport 2012. 12. 08.

Vo Svite po dráme výhra pre Komárno!

Dlho to na výhru hostí nevyzeralo, no záver patril opäť Komárnu!

Od úvodu mali v redšom podtatranskom vzduchu mierne navrch hráči Iskry, ktorým išla streľba a bodovo ich ťahal najmä Henderson. Viedli o 11 bodov v prvej štvrtine, tento náskok im Komárňania skresali, vyrovnali, no potom opäť zabrali domáci a dve minúty pred polčasom bolo o 12 pre Iskru. Polčas napokon skončil 47:42.

Minimum odohral Thompson, ktorý veľmi rýchlo nazbieral 4 fauly. Tých mali Komárňania viac po celý zápas a sústredili sa v štatistikách tých istých hráčov, pričom, na opačnej strane si ich hráči Svitu pekne delili.

V ďalšom infarktovom závere sa konečne blysli Stevens a Thompson, ktorí dohromady 18 bodmi v poslednej štvrtine dostali Komárno do vedenia 82:84, so zostávajúcimi 18 sekundami do konca zápasu. Henderson si potom „vypýtal“ diskvalifikačnú chybu a aj vďaka tomu sa v záverečnej prestrelke trestných hodov tešili z výhry Komárňania!

BK Iskra Svit – MBK Rieker Komárno 86:89 (25:21, 22:21, 15:19, 24:28)
Body KN: Bílik 19, Lowe 17, Stevens 16, Šoška 11, Thompson 10, Kozlík 9, Kratochvíl 6, Stojanov 1