štvrtok, december 13. - Luca, Otília (hu) - Lucia (sk) 1 EUR = 323 HUF -2 °C
Región

Vodič unikal policajtom, obe autá napokon skončili vo Váhu

Zemné – Policajti sa pustili za vodičom Octavie, ktorý nezastavil na značke STOP. Pustil sa do zbesilého úniku a nezastavili ho ani varovné výstrely. To dokázal až rozvodnený Váh.

Tridsaťročný Michal sa o jedenástej večer vybral zo Zemného do Kolárova pre priateľku, na značke STOP na križovatke však nezastavil. Všimli si to policajti a skončilo sa to naháňačkou aj výstrelmi.

Vodič bielej Octavie nezastavil nielen policajnému terčíku, ale ani po varovných výstreloch. Michal šliapol na plyn s policajtmi v pätách, tí ho prenasledovali až do 14 kilometrov vzdialenej obce Zemné. V snahe ujsť policajtom zamieril k rieke Váh, do húštiny. Rieka je však už niekoľko dní rozvodnená a tak v približne metrovej vode zapadol. A za ním aj služobné auto s policajtmi.

Michal sa ešte snažil ujsť po vlastných, to sa mu už nepodarilo. A tak s putami na rukách mohol takmer štyri hodiny sledovať, ako traktor miestneho podnikateľa vyťahuje obe autá na breh.

Dôvodom Michalovho úteku nebol alkohol, ale fakt, že má zákaz šoférovať. Bez vodičáku, ktorý si doteraz nestihol urobiť, jazdil veselo po celom Slovensku. Policajti ho za to niekoľkokrát potrestali. Tentoraz ho za marenie výkonu úradného rozhodnutia neminie trest už po jedenástykrát.

Zdroj: www.noviny.sk

FEL