Šport 2015. 04. 08.

VOLEJ: Komárno ide do finále volejbalovej extraligy!!!

Fantastický výkon predviedli volejbalisti Komárna v rozhodujúcom 5. stretnutí semifinálovej série s Prievidzou. Hoci séria dospela až do piateho zápasu, v jeho priebehu nebolo zrejme ani chvíľu pochýb o tom, že vyhrajú domáci. Po setoch 25:22, 25:17 a 25:14 sa volejbalisti Komárna môžu tešiť na finále. Tam sa stretnú z lídrom základnej i nadstavbovej časti, s tímom Prešova.

Prvý set bol ešte vyrovnaný, no v druhom ušli domáci súperovi hneď v úvode na 6:1, vyhrávali aj 13:6 a 20:15. V treťom sete už Prievidžania cítili koniec série v prospech Komárna. Chybovali na príjme, mali ťažkosti položiť smeče a nevedeli sa prebiť cez výborné bloky Komárna. Prakticky celý tretí set bol oslavou postupu, pretože sa v ňom hostia zmohli len na malý odpor.

Spartak VKP Komárno – VK Prieviza 3:0 (25:22, 25:17, 25:14)