Šport 2015. 03. 16.

VOLEJ: Skvelé, sme v semifinále!

V sobotu sa v perfektnej atmosfére predstavili domáci volejbalisti proti hráčom zo Svidníka, aby definitívne uzavreli štvrťfinálovú sériu našim tretím víťazstvom, čím sme najkratším možným spôsobom postúpili do semifinále extraligy mužov!

Spartak VKP Komárno – VK Slávia Svidník 3:0 (25:22, 25:18, 25:16)
Konečný výsledok série 3:0 – do semifinále postúpilo mužstvo Spartak VKP Komárno.
73 min, rozhodovali: Viktoríni-Lisá a Vaško, 350 divákov.
Spartak VKP Komárno: Kišš 3, Pělucha 11, Hollý 6, A. Patúc 15, Demčák 5, Horník 12, libero M. Patúc (Z. Németh 2, Ferencz 0, Demeter 1). Tréner: D. Oravec.
VK Slávia Svidník: Ščerba 8, Labík 1, Lamanec 8, M. Mikula 12, Skasko 11, Soták 0, libero Vitko (Goč 0, Koreň 0). Tréner: P. Tholt.

Tretí štvrťfinálový zápas týchto súperov začalo lepšie Komárno, ktoré prinútilo zobrať si Svidník oddychový čas za stavu 10:4.  Ten spočiatku hosťom nepomohol, pretože domáci viedli 13:5. Až potom sa prejavili aj nepoddajní hostia, ktorí domácich zatlačili  a zrazu to bolo len 19:18. Kľúčový moment nastal za stavu 21:21, keď si Komárno sústredeným spôsobom dokázalo vydobyť dôležitý prvý set a hneď sa im ľahšie dýchalo. Domáci začali lepšie aj druhé dejstvo a vyhrávali 8:3. Snaživý Svidník však dokázal po domácich chybách znížiť stav na 14:15 z jeho pohľadu, ale po time-oute zverenci Daniela Oravca upravili na 20:15, potom už nemali problém set dotiahnuť do víťazného konca. Aj v treťom sete Svidníčania odolávali, no len do stavu 12:9 pre Komárno. Potom si domáci zvýšili počiatočný mierny náskok až na 17:11 a keď viedli 23:14, už ich nič nezastavilo v ich ceste do semifinále, kde po troch víťazstvách v sérii postúpilo mužstvo z juhu Slovenska.

Daniel Oravec (tréner  Spartak VKP Komárno): „Po dvoch ťažkých zápasoch sme dnes ukázali, že sme favoriti série. Po víťazstvách 3:1 a 3:2 som chlapcom povedal, že postupnosť je vyhrať 3:0. Vôbec sme sa nezaoberali myšlienkou, že by sme tento zápas prehrali. Dominovali sme vo všetkých činnostiach, na podaní sme boli rovnocenní, keďže nám Mikula tlačil na svojom podaní, no zhodne sme dali obe mužstvá po osem es. My sme ich prevýšili v obrane na sieti. Dnes sme  vyhrali zaslúžene a celú sériu tým pádom 3:0. Ušetrili sme si trošku síl, máme desať dní na prípravu v semifinále. Vedeli sme, že Svidník bude výkonnostne rásť, je to perspektívne mužstvo, ktoré však zatiaľ ešte nedosahuje úroveň hráčov Komárna, ktorí sú predsa len skúsenejší. Keď sa chlapci vo Svidníku udržia dva či tri roky pokope, určite to bude veľmi kvalitné mužstvo.“
Peter Tholt (tréner VK Slávia Svidník): „Hoci sme v prvom sete prehrávali už o šesť bodov, potom sme sa na súpera dotiahli , mali sme bodovú loptu zadarmo od Komárna a stav bol 22:21. Potom sme však loptu nezložili a to si myslím, že rozhodlo. V ďalšom priebehu pôsobili poniektorí hráči veľmi ustráchaným dojmom. Ak by som mal zhrnúť celú sériu, tak prvé dva zápasy sme hrali omnoho lepšie. Tento zápas v sérii nám až tak nevyšiel, no hrali sme proti víťazovi Slovenského pohára a chceli sme si túto sériu užiť. A hlavne doma sme zanechali veľmi dobrý dojem.“

Po víťazstve najkratším možným spôsobom nad VK Slávia Svidník vo štvrťfinále extraligy volejbalistov získali naši chlapci takmer dva týždne na prípravu pred semifinále. Čaká nás VK Prievidza, s ktorým sme túto sezónu odohrali nadmieru vyrovnané zápasy, preto je veľká pravdepodobnosť, že tam bude aj v boji o postup do finále. Semifinále sa hrá na tri víťazné stretnutia a prvý duel týchto tímov sa začínav stredu 25.marca 2015 so začiatkom o 18.00 hodine v komárňanskej športovej hale. Zrejme netreba pripomínať, že ste všetci vítaní a chalani vašu pomoc v hľadisku potrebujú! Takže poďme pomôcť Komárnu v ceste do finále! Komárno, do toho!