Šport 2015. 01. 26.

VOLEJ: Víťazná senzácia nad Prešovom!

V sobotu sa v bratislavskom PKO zrodila veľká senzácia na úkor lídra z Prešova. Po vynikajúcom výkone sme porazili VK MIRAD PU Prešov 3:0 na sety a udržali sme si druhú priečku v nadstavbe o 1. až 6.miesto!

Spartak VKP Komárno – VK MIRAD PU Prešov 3:0 (25:23, 25:22, 25:17)
79 min, rozhodovali: Schimpl a Sarka
Spartak VKP Komárno: Hollý 3, Horník 13, Demčák 6, A. Patúc 19, Kišš 6, Pělucha 4, libero Ľ. Nemec (Z. Németh 0, Ferencz 0). Tréner: D. Oravec.
VK MIRAD PU Prešov: Feňo 0, Lux 9, Červeň 6, Faron 3, Hudák 8, Drobňák 8, libero T. Lampart (Digaňa 2, Rajduga 3, Závacký 0, Macko 3). Tréner: Ľ. Šalata.

Šláger soboty sa hral v bratislavskom PKO vo výbornej atmosfére, kde bolo po týždni opäť hlavným protagonistom Komárno, tentoraz na druhej strane stál líder tabuľky a suverén z Prešova. V prvých dvoch setoch sa rozhodovalo až v koncovke. Komárno nerozhodila ani strata v prvom sete 12:15, pretože po sérii piatich bodov po sebe domáci viedli 17:15. Hostia však vyrovnali na 21:21 a aj na 23:23, ale sústredeným smečom a blokom sa prvý set stal domácou korisťou. V druhom sete si zverenci Daniela Oravca dali pozor na úvod setu a v miernom náskoku boli oni. Vyrovnaný set vyústil až do takmer identického záveru ako predošlý. Domáci využili vedenie 23:22 a zúročili lepšiu hernú pohodu aj na zisk druhého setu. V treťom sete viedli najprv Prešovčania 6:4, no skvele hrajúce Komárno otočilo na 11:8 a potom si už vedenie z rúk nepustilo. Suverénnym spôsobom získalo aj tretí set a celý zápas tak na nulu.

Edmund Németh (asistent trénera Komárna): „Bol to pekný a zaujímavý extraligový zápas. Prvé dva sety boli vyrovnané, vyhrali sme ich až v koncovke. V treťom sete sme už jednoznačne dominovali pred peknou diváckou kulisou. Hral sa dobrý volejbal, hral prvý s druhým a myslím si, že sme zaslúžene vyhrali.“

Ľuboslav Šalata (tréner Prešova): „Od začiatku zápasu sme mali veľký problém s podaním domácich a od toho sa odvíjala naša neúspešná hra v útoku. Na naše kombinácie bol súper dobre pripravený a my sme sa k našej hre poriadne ani nedostali, aj keď sa v prvých dvoch setoch rozhodovalo až v závere. No aj vtedy sme v niektorých situáciách zahrali s chybami a netakticky. Tretí set bol od jeho druhej polovice plne v réžii domácich, my sme potom už herne odišli.“

Ďalší program volejbalistov Spartak VKP Komárno je zameraný na Slovenský pohár. Final Four sa uskutoční tento víkend v Spišskej Novej Vsi, kde sa kvalifikovali automaticky prvé dva tímy extraligy po 20.kole (Prešov a Komárno) a o ďalšie dve miestenky ešte stále bojuje ŠK Chemes Spišská Nová Ves a TJ Spartak Myjava, keď sa v stredu dozvieme, ktorý kolektív bude semifinálovým súperom VK MIRAD PU Prešov. V prvom semifinále sa stretne náš Spartak VKP Komárno s rivalom VK Prievidza. Zápas sa hrá v sobotu 31.januára 2015 o 13.30 hodine v spišskonovoveskej hale. Držme našich chlapcom palce, aby sme predviedli opätovný skvelý výkon! Určite zabojujeme o postup do finále Slovenského pohára! Chalani, do toho!