Šport 2011. 02. 11.

Volejbalisti naďalej valcujú, s Novým Mestom stratili iba set!

Písali sme už o tom, ako si volejbalisti  VK Spartak Komárno si držia aj po polčase svoje druhé miesto v tabuľke, no po poslednom dvojzápase s Novým Mestom nad Váhom maju v klube ďalší dôvod na radosť!

V sobotu 5.2. sme cestovali do Nového mesta nad Váhom s jasným cieľom, odčiniť zaváhanie z jesennej časti, keď sme na palubovke štvrtého družstva súťaže trestuhodne stratili jeden zápas.

Do prvého stretnutia sme vstúpili koncentrovane. Podržali sme servis a karty rozdával najmä Pišta Jalšovský, ktorý za stavu 1:11 mal na svojom konte už 6 úspešných blokov. Týmto absolútne súperovi znechutil hru a prvý set sme bez ťažkostí vyhrali na 11 bodov. V druhom sete sme mierne podcenenie súpera dokázali vykompenzovať výborným servisom v koncovke setu, keď od stavu 16:12 sme dovolili súperovi uhrať len dva body. Pochvala patrí určite nahrávačovi Dávidovi Ferenczovi, ktorý sa dokázal vysporiadať s veľmi nepríjemným slnkom svietiacim do haly a konto súpera zaťažil aj troma prekvapivými úlievkami z druhej. Tretí set už bol jasne v našej réžii a vyhrali sme ho opäť na 11 bodov.

Hladký priebeh prvého zápasu nenechal chladným trénera domácich Loffaya, ktorý cez prestávku zjavne dohovoril svojím zverencom. Nové Mesto nastúpilo do druhého zápasu odhodlanejšie a koncentrovanejšie čo im prinieslo výraznejší odpor a víťazstvo v treťom sete. Na zlepšenú hru súpera odpovedal náš kapitán Szabi Németh niekoľkými striedaniami, ktoré priniesli svoje ovocie a aj druhý zápas sa nám podarilo priviesť do úspešného konca v pomere 1:3 na sety.

Od súpera sme teda odchádzali s plným bodovým ziskom a spokojní s vedomím, že sa nám podarilo natiahnuť sériu bez prehry už na osem zápasov. Zo štatistík stojí za zmienku ešte informácia, že v posledných štyroch kolách sme celkovo stratili len 3 sety.

TEXT: VK Spartak Komárno

I. Nové Mesto nad Váhom – Komárno 0:3 (-11,-18,-11)
II. Nové Mesto nad Váhom – Komárno 1 : 3 (-22,-24,17,-19)